Panele grzewcze, grzejniki na podczerwień PION CLASSIC | 400 W, 600 W, 1000 W, 1300 W

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: PION
 • Waga: 2 kg
 • Dostępność: Chwilowy brak  (100 szt.)
 • Cena brutto: 699,00 zł / szt. 568,29 zł / szt.

Grzejnik na podczerwień, panel grzewczy RADIUM Classic 400W.
Idealny do pomieszczeń do około 5m2.
Występujący w mocach do 1300W w jednym urządzeniu !
Jest on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Srebrnej z białymi wykończeniami, oraz piaskowej (ten drugi idealnie nada się np. do drewnianych czy ceglastych lub piaskowo kamiennych wykończeń wnętrz).

 

 

 

 

Ten lekki, elastyczny, jeśli chodzi o miejsce montażu i super wydajny grzejnik na podczerwień firmy PION, to absolutnie idealne połączenie ceny do jakości i wydajności. Specjlalnie wykonana powłoka grzewcza, powoduje - zwiększenie powierzchni emitującej ciepło, a jej lekko wypukły kształt pozwala uzyskać jeszcze większy kąt rozprzestrzeniania się fali ciepła.

 

 

 

 

Specjalny element grzejny w wyniku przepływu prądu elektrycznego się podgrzewa i jednocześnie ogrzewa płytę grzewczą. Przez powierzchnię płyty grzewczej promieniuje energia podczerwona o wymaganej długości fal (tzw. długofalowe promieniowanie podczerwone).

Długofalowe promieniowanie ciepła w podczerwieni jest obecnie najbardziej skutecznym sposobem przemiany energii elektrycznej na ciepło. Podczerwień potrafi podgrzewać przedmioty prościej niż ciepło wyprodukowane przez ogrzewanie gazowe lub klasyczne ogrzewanie elektryczne. Do 80% promieniowania zostanie zaabsorbowane przez podłogi, ściany, okna oraz przedmioty w pomieszczeniu.

Zasada ogrzewania za pomocą podczerwieni zna coraz więcej osób. Prawdziwą innowacją jest jednak połączenie kilku unikalnych właściwości grzejnika Radium Classic:

 Idealna długość fali 213 mikrometrów

Ten właśnie przedział fal idealnie wpisuje się w naturę biologiczną człowieka i jego odczuwaniu ciepła. Między innymi ludzkie ciało jest źródłem promieniowania fali podczerwonych w tym zakresie długości. Ten sam zakres promieniowania ciepła znany jest od wieków z ogrzewania piecem kaflowym lub jeszcze wcześniej piecem glinianym.

  

Unikalny eliptyczny korpus wysyła promienie ciepła pod optymalnym kątem 120°, przez co zapewnia maksymalną efektywność i nagrzanie jak największej powierzchni w pomieszczeniu. Specjalna powłoka proszkowa pomaga grzejnikom PION osiągać wysoki poziom promieniowania fal podczerwonych.

Dzięki zastosowaniu nowych, lżejszych materiałów oraz nowoczesnych technologii, najmocniejszy grzejnik linii Radium Classic o mocy 1300 W waży jedynie5 kg (proszę porównać, konkurencyjne infra panele osiągają wagę nawet 30 kg!).

Różnice w porównaniu z ogrzewaniem konwekcyjnym.
 
Ogrzewanie na podczerwień bezpośrednio nagrzewa podłogę, ściany, przedmioty oraz ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Zasada takiego ogrzewania polega na prostym systemie tzw. promieniowania, kiedy źródło promieniuje fale podczerwone, ich źródłem staje się każdy podgrzany obiekt, który oddaje ciepło do otoczenia promieniowaniem oraz przekazywaniem ciepła, czyli konwekcją. Bardzo wydajne promieniowanie ciepła dostarczane jest przez panele na podczerwień. Dużo niższe wartości dostarczają tradycyjne kaloryfery, grzejniki centralnego ogrzewania, piece akumulacyjne i inne tradycyjne urządzenie grzewcze. Do zilustrowania zasadniczej różnicy pomiędzy tradycyjnym ogrzewaniem konwekcyjnym i ogrzewaniem podczerwienią, umieszczamy zdjęcia z kamery termowizyjnej pokazujące, które części pomieszczenia są najlepiej ogrzewane jedną lub drugą metodą.

Ogrzewanie konwekcyjne


Rozkład ciepła przy ogrzewaniu konwekcyjnym, zdjęcie wykonane za pomocą kamery termowizyjnej. Widać na nim, że najwyższa temperatura osiągnięta jest pod sufitem pomieszczenia, jak to wiemy z doświadczenia. Niestety, strefa sufitu nie jest zbyt często odwiedzana przez ludzi. Odczuwamy zatem różnicę temperatury między górnymi a dolnymi partiami ciała.

Konwekcyjny system ogrzewania działa na podstawie dużej różnicy pomiędzy podgrzanym grzejnikiem a powietrzem w pomieszczeniu. Powietrze służy do transmisji ciepła, niezależnie od podstawowego źródła energii (kocioł gazowy, kocioł na paliwa stałe, konwektor elektryczny, pompa ciepła). Przy ogrzewaniu grzejnikiem (kaloryferem, konwektorem, itp.) ciepłe powietrze unosi się do góry a zimne opada w dół. Z tego powodu przy suficie jest wyraźnie cieplej niż przy podłodze, gdzie zwykle przebywamy.

Ogrzewanie na podczerwień i tzw. strefy ciepła.


Zdjęcie z kamery termowizyjnej pomieszczenia ogrzewanego promiennikiem panelem Radium Glass udowadnia, że ogrzewanie na podczerwień zapewnia ciepło tam, gdzie jest potrzebne, zamiast podgrzewania nie potrzebnych części pomieszczenia lub urządzeń. Dodatkowo, ogrzane powierzchnie oddają ciepło do otroczenia, podnosząc stale temperaturę w pomieszczeniu.
W porównaniu z konwekcyjnym ogrzewaniem, system ogrzewania na podczerwień używa minimum 80% energii bezpośrednio do podgrzewania ścian, obiektów i osób w pomieszczeniu. Do podgrzania powietrza używa mniej niż 20% energii. Dzięki właściwościom promieni odczerwonych, podłogi i ściany są podgrzewane bezpośrednio. Nagrzane powierzchnie w otoczeniu akumulują ciepło i naturalnie podgrzewają powietrze. Temperatura w pomieszczeniu ogrzewanym w ten sposób jest bardziej zrównoważona; więc różnica pomiędzy temperaturą podłogi i sufitu przy ogrzewaniu na podczerwień jest zwykle około 1°C (przy ogrzewaniu konwekcyjnym ta różnica może być do 10°C!). Dzięki temu, że przedmioty w pomieszczeniu mają taką samą lub wyższą temperaturę niż powietrze (w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego, które podgrzewa głównie powietrze – patrz poprzednie zdjęcie termowizyjne), ludzie w pomieszczeniu nie odczuwają uczucia „zimnych stóp“ i mogą przebywać w pomieszczeniu w komforcie cieplnym, czego klasyczny sposób ogrzewania chłodnych pomieszczeń ze względu na swój charakter nie umożliwia.

Komfort cieplny
Ogromną zaletą nowej generacji ogrzewania na podczerwień jest odczuwanie lepszego komfortu cieplnego w ogrzewanym pomieszczeniu. W odróżnieniu od klasycznego ogrzewania konwekcyjnego występuję szybkie wyrównanie rozkładu temperatury na różnych wysokościach pomieszczenia, w wyniku czego podłoga jest zawsze cieplejsza, niż powietrze na wysokości głowy stojącej osoby. Nie powstaje uczucie „zimnych stóp“ a padające promienie podczerwone powodują, że człowiek odczuwa przyjemne ciepło na całym ciele.


 
Dlaczego jesteśmy pewni naszych produktów? To proste. Jeżeli rozwiązanie konkurencyjne okaże się skuteczniejsze i wydajniejsze Klient ma prawo do zwrotu towaru i otrzymania pieniędzy.
GŁÓWNE ZALETY PANELI GRZEWCZYCH PODCZERWIENI.

Energooszczędność

Uzyskuje sie dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: - mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; - zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%

 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja.
Koszt ekploatacji systemu ogrzewania podczerwienią w polskich warunkach, to statystycznie około 5 zł. za metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w skali miesiąca, w którym występują głównie minusowe temperatury. Oznacza to, iż ogrzanie powierzchni 40 m2 to koszt około 200 zł miesięcznie podczas zimy.

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.Parametry techniczne:

Pobór mocy 400 W
Pobór prądu 1,8 A
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Stopień ochrony IP 20
Sygnalizacja pracy Nie
Wymiary 780 x 125 x 55 mm
Masa 2,0 kg
Powierzchnia ogrzewana* 5 m2 (dane orientacyjne)Akcesoria
 
Dla alternatywnego umocowania panela Radium Classic na ścianę, oferujemy konsole do zawieszenia w dwóch wersjach kolorystycznych.

 

 

 
Uchwyty dostępne  tutaj.