Kategorie

SZYBKI KONTAKT

CENTRALA - WROCŁAW
(zasięg ogólnopolski)
Tarnogajska 18/101/102

POMOC W WYBORZE,
KONSULTACJE TECHNICZNE:

TEL: 570 990 147
TEL: 570 990 148
TEL: 570 007 047
TEL: 533 623 899
Mail: poczta@ogrzej.com.pl
 

SZYBKIE ZAMÓWIENIE:

TEL:  570 990 148
TEL:  533 623 899
TEL:  570 990 147
Mail:  ok@ogrzej.com.pl

KONTAKTY, ADRESY ODDZIAŁÓW:

WOJ. ŁÓDZKIE, MAZOWIECKIE
WOJ. WIELKOPOLSKIE
WOJ. ŚLĄSKIE
WOJ. MAŁOPOLSKIE
WOJ. POMORSKIE

Obsługujemy teren całego Kraju oraz Unii Europejskiej.

NA BIEŻĄCO

PROGRAM DOTACJI KAWKA WROCLAW - OPIS I DOKUMENTY -
Artykuł porównawczy produktów i dostawców tutaj.
Testy produktów, filmy, opracowania i bieżące informacje na naszym blogu, tutaj.

GWARANCJA CENYgwarancja ceny

Jeśli znalazłeś prezentowane tutaj produkty w korzystniejszych cenach, przekaż nam ofertę.

Dostosujemy się na Twoją korzyść !

EKO DOPŁATY

Piec akumulacyjny dynamiczny 1,6kW

  • Waga: 86 kg
  • Czas realizacji: do 3 dni roboczych
  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Na wyczerpaniu
  • Producent: OGRZEJ.COM.PL
  • Cena netto: 1 605,69 zł
  • (Cena brutto: 1 975,00 zł)
  • Poleć produkt

Piece seria TVM - z dynamicznym rozładowaniem.

Współczesny piec akumulacyjny bardzo się różni od swoich poprzedników. Nie tylko wyglądem, ale technicznie -  jest bardziej oszczędny w eksploatacji i komfortowy w użyciu .Dzięki zaawansowanym układom sterowania, oddaje tylko tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania w pomieszczeniu zaprogramowanej temperatury.

Piece serii TVM, to urządzenia znacznie bardziej zaawansowane technicznie. Zastosowane układy elektroniczne zapewniają optymalną i precyzyjną kontrolę nagrzewania się ogrzewacza, jak i oddawania ciepła do pomieszczenia.

Kiedy ogrzewacz jest w fazie ładowania, cała energia - praktycznie bez strat - jest zamieniana na energię cieplną i magazynowana w bloku akumulacyjnym wykonanym z kształtek magnezytowych ( materiału, który bardzo dobrze kumuluje ciepło ). Oddawanie ciepła jest wymuszane przez regulator zewnętrzny, który włącza dmuchawę zainstalowaną w dolnej części urządzenia.

Dystrybucja ciepła z wnętrza ogrzewacza jest realizowana tylko w takiej ilości, jaka jest niezbędna dla utrzymania zadanej przez użytkownika temperatury. Ilość ciepła zgromadzonego w godzinach, kiedy  energia elektryczna jest tańsza, zapewni ogrzewanie pomieszczeń przez całą dobę.  Jeżeli zmagazynowane ciepło nie zostanie wykorzystane w jednym cyklu rozładowania ( zapotrzebowanie na ciepło będzie akurat mniejsze niż zwykle ), to w następnym cyklu ogrzewacz będzie ładował się krócej. Dzięki temu pobierze mniej energii elektrycznej.

W tabeli umieszczonej poniżej została przedstawiona przybliżona wydajność grzewcza dynamicznych ogrzewaczy akumulacyjnych Thermoval, w odniesieniu do całkowitej  powierzchni danego pomieszczenia.

Dobór mocy

KLASA  A - budynki stare: ściany zewnętrze pozbawione izolacji pionowych i poziomych, występują nieogrzewane kondygnacje - pomieszczenia usytuowane nad lub pod pomieszczeniami przeznaczonymi do ogrzewania. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 1,2 )

KLASA  B - budynki z osiemdziesiątych lat, posiadające słabe izolacje ścian zewnętrznych, przeciętne izolacje podłóg i stropów, wyposażone w okna zespolone - podwójne szyby. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 0,7 )

KLASA  C - budynki obecnie wznoszone, posiadające dobre izolacje ścian zewnętrznych, dobre izolacje podłóg i stropów, wyposażone w okna zespolone - z szybami termoizolacyjnymi. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 0,3 )


Dane techniczne

moc elementu grzejnego 1,6kW
zasilanie ~ 230 V lub ~400 V
proces ładowania wbudowany regulator bezstopniowy
sterowanie rozładowaniem regulator zewnętrzny
oddawanie ciepła za pomocą wbudowanej dmuchawy
izolacja termiczna obudowy stalowej Microtherm i wermikulit
izolacja termiczna poliamid + teflon