Przezroczyste grzejniki na podczerwień, panele grzewcze Thermo Glass | 400 W, 600 W, 1000 W, 1300 W

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: PION
 • Waga: 2.5 kg
 • Dostępność: Chwilowy brak  (0 szt.)
  Czas realizacji: 14 dni
 • Cena brutto: 1 372,00 zł / szt. 1 115,45 zł / szt.
Przezroczysty, ultra cienki, nowoczesny, nieprzeciętny, wykonany ze szkła hartowanego grzejnik na podczerwień, panel grzewczy Thermoglass (moce 400W, 600W, 1000W 1300W).

Unikalna technologia, oparta na transmisji ciepła poprzez nano-włókna węglowe oraz elegancki design - to dwa czynniki, dzięki którym panele grzewcze Radium Glass są produktem wyjątkowym i oryginalnym nie tylko na polskim, ale również światowym rynku.
Panele grzewcze na podczerwień Radium Glass posiadają ponadstandardową pięcioletnią gwarancję a ich żywotność sięga kilkudziesięciu lat. Wysoka sprawność oraz ekonomiczna eksploatacja wynika z metody transmisji ciepła za pośrednictwem promieniowania podczerwonego.

ThermoGlass – szkło grzewcze warstwowe z nanowłóknami węglowymi.
 1. Utwardzone szkło hartowane
 2. Warstwa "Thermo Glass Infra-red ceramic" 
 3. Warstwa grzewcza "Thermo Glass Nano Energy"
 4. Warstwa powietrza jako izolacja cieplna
 5. Warstwa odbijająca promienie podczerwone
 6. Utwardzone szkło hartowane
 7. Warstwa ochronna wzmacniająca odbijanie promieniowania podczerwonego

Unikalna warstwa grzewcza "Thermo Glass Nano Energy" złożona z nanowłókien węglowych, pod wpływem niewielkiej ilości energii podgrzewa się i razem z wyjątkową całkowicie przezroczystą warstwą ceramiczną "Thermo Glass Infra-red Ceramic" zapewnia powstanie długofalowego promieniowania podczerwonego.
Emisja długofalowego promieniowania podczerwonego jest obecnie najbardziej skutecznym sposobem przemiany energii elektrycznej na ciepło. Promieniowanie podczerwone potrafi podgrzewać przedmioty dużo szybciej niż ciepło emitowane przez ogrzewanie CO, gazowe lub klasyczne ogrzewanie elektryczne. Do 80% promieniowania zostanie zaabsorbowane przez przedmioty w pomieszczeniu. 
Przy odpowiednim zaprojektowaniu systemu grzewczego na podczerwień, możemy maksymalnie obniżyć koszta ogrzewania (od 3-7 zł/m2 miesięcznie w zimowych miesiącach). Bardzo dobre wyniki osiągniemy uwzględniając zapotrzebowanie mocy na poziomie 30-35 W/m3) pomieszczenia, a zapotrzebowanie to pokryjemy stosując panele grzewcze o odpowiednich wartościach. Oczywiście służymy pomocą w przeliczaniu i doborze miejsc instalacji urządzeń.

Zasada ogrzewania za pomocą podczerwieni nie jest nowością. Prawdziwą innowacją jest dopiero połączenie kilku unikalnych właściwości grzejnika Radium Glass:

Idealna długość fali 213 mikrometrów
Ten przedział długości fali dobrany jest do biologicznej budowy człowieka i jego odczuwania ciepła. Ludzkie ciało jest również źródłem promieniowania fali podczerwonych w tym zakresie długości. Ten sam zakres promieniowania ciepła znany jest od wieków z ogrzewania piecem kaflowym lub jeszcze wcześniej piecem glinianym.
 
  

Minimalna waga
Dzięki wyjątkowej konstrukcji i zastosowaniu nowoczesnych technologii, najmocniejszy grzejnik linii Radium Glass o mocy 1300 W waży tylko 9,7 kg (proszę porównać konkurencyjne grzejniki na podczerwień osiągają wagę nawet 30 kg!).

Różnice w porównaniu z ogrzewaniem konwekcyjnym.
 
Ogrzewanie na podczerwień bezpośrednio nagrzewa podłogę, ściany, przedmioty oraz ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Zasada falowego ogrzewania polega na prostym systemie tzw. promieniowania. Kiedy źródło (panel) emituje fale podczerwone; źródłem staje się każdy podgrzany obiekt, który oddaje ciepło do otoczenia również przez promieniowanie oraz przekazywanie ciepła, czyli konwekcję. Największe promieniowanie ciepła emitują promienniki na podczerwień. Dużo niższe promieniowanie dostarczają kaloryfery wodne, ogrzewanie podłogowe lub ścienne. Do zilustrowania zasadniczej różnicy pomiędzy tradycyjnym ogrzewaniem konwekcyjnym i ogrzewaniem podczerwienią, prosimy zweryfikować zdjęcia z kamery termowizyjnej ukazujące, które części pomieszczenia są najlepiej ogrzewane każdą z metod.

Ogrzewanie konwekcyjne


Promieniowanie ciepła kaloryferem - zdjęcie zrobione za pomocą kamery termowizyjnej pokazuje, że najwyższa temperatura jest pod sufitem. Niestety ciepło to nie jest zbyt mocno odczuwane przez ludzi. Mamy tu do czynienia z nierównomiernym rozkładem temperatur między sufitem a podłogą co powoduję efekt tzw. "zimnych stóp".

Tradycyjny (konwekcyjny) system ogrzewania działa na podstawie różnicy pomiędzy podgrzanym grzejnikiem a powietrzem w pomieszczeniu. Powietrze służy do transmisji ciepła, niezależnie od podstawowego źródła energii (kocioł gazowy, kocioł na paliwa stałe, konwektor elektryczny, pompa ciepła). Przy ogrzewaniu grzejnikiem (kaloryferem, konwektorem, itp.) ciepłe powietrze unosi się do góry a zimne opada w dół. Z tego powodu przy suficie jest wyraźnie cieplej niż przy podłodze, gdzie zwykle przebywamy.

 

Ogrzewanie na podczerwień:


Zdjęcie z kamery termowizyjnej pomieszczenia ogrzewanego promiennikiem panelem Radium Glass udowadnia, że ogrzewanie na podczerwień zapewnia ciepło tam, gdzie jest potrzebne.


W porównaniu z konwekcyjnym ogrzewaniem, system ogrzewania na podczerwień używa minimum 80% energii bezpośrednio do podgrzewania ścian, obiektów i osób w pomieszczeniu. Do podgrzania powietrza używa mniej niż 20% energii. Dzięki właściwościom promieni podczerwonych, podłogi i ściany są podgrzewane bezpośrednio. Nagrzane powierzchnie w otoczeniu akumulują ciepło i naturalnie podgrzewają powietrze. Temperatura w pomieszczeniu ogrzewanym w ten sposób jest bardziej zrównoważona; więc różnica pomiędzy temperaturą podłogi i sufitu przy ogrzewaniu na podczerwień jest zwykle nie większa niż 1°C (przy ogrzewaniu konwekcyjnym ta różnica może być do 10°C!). Dzięki temu, że przedmioty w pomieszczeniu mają taką samą lub wyższą temperaturę niż powietrze (w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego, które podgrzewa głównie powietrze – patrz poprzednie zdjęcie termowizyjne), ludzie w pomieszczeniu nie odczuwają efektu „zimnych stóp“, mogą  cieszyć się wysokim komfortem oddechowym (powietrze pozbawione jest cyrkulacji i kurzu) i wysokim bezpieczeństwem użytkowania.

Komfort cieplny
Ogromną zaletą zastosowania paneli na podczerwień jest odczuwanie lepszego komfortu cieplnego w ogrzewanym pomieszczeniu. W odróżnieniu od klasycznego systemu konwekcyjnego mamy tutaj zbliżone temperatury powietrza na różnych wysokościach pomieszczenia, a w wyniku kumulacji ciepła podłoga jest zawsze cieplejsza, niż powietrze na wysokości głowy stojącej osoby. Nie powstaje uczucie „zimnych stóp“ a padające promienie podczerwone powodują, że człowiek odczuwa przyjemne ciepło na całym ciele.
Parametry techniczne:

Pobór mocy 400 W
Pobór prądu 1,8 A
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Stopień ochrony 54
Sygnalizacja pracy Nie
Wymiary 835 x 150 x 23 mm
Masa 2,5 kg
Powierzchnia ogrzewana* 6 m2 (dane orientacyjne)
Gwarancja 5 lat

Instalacja

Konstrukcja panelu na podczerwień Radius Glass umożliwia bardzo prostą instalację

Promienniki podczerwieni Radius Glass najlepiej jest umieścić pod sufitem albo na ścianie pomieszczenia (nie niżej niż 2,2m). Temperatura strony grzewczej (dolnej) promiennika dochodzi do 180°C. Powoduje to równomierną emisję fali podczerwieni ogrzewając powierzchnie w otoczeniu, które poprzez akumulowanie ciepła ogrzewają powietrze wokół siebie. Konstrukcja uchwytu grzejnika umożliwia jego instalację na ścianę lub na suficie tak aby zapewniony był stały przepływ powietrza pomiędzy grzejnikiem i konstrukcją nośną. Pomimo tego, że płyta grzewcza grzejnika osiąga temperaturę 180°C, dzięki unikalnej izolacji cieplnej i specjalnej warstwie odbijającej promieniowanie podczerwone, temperatura tylnej strony grzejnika nie przekracza 50°C, dzięki czemu nośna konstrukcja jest chroniona przed przegrzaniem.