Ciepło dla alergików - dlaczego ogrzewanie na podczerwień będzie dobrym wyborem?

Zadbaj o siebie i bliskich

Wybór odpowiedniej metody grzewczej ma nie tylko znamienny wpływ na zmiany klimatyczne i koszty eksploatacyjne, ale także na nasze zdrowie. Jak zapewne wiecie, ogrzewanie na podczerwień działa niemal tak samo, jak wykorzystanie naturalnych promieni słonecznych, a co za tym idzie, ma ono wiele zalet!

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

W trakcie ogrzewania powietrza nie dochodzi do zjawiska jego cyrkulacji. Czym to skutkuje? Otóż ogrzewanie na podczerwień wręcz hamuje proces powstawania i wzbijania się kurzu, zapewniając alergikom niezbędny komfort. Osoby cierpiące na różnego rodzaju odmiany alergii nie są wówczas narażone na unoszące się drobinki. Dodatkowo eliminujemy problem nadmiernej wilgotności powietrza, która jest częstym źródłem powstawania grzybów czy pleśni.

Kurz - pozbądźmy się problemu

Innowacyjne rozwiązania grzewcze są atrakcyjne pod względem wizualnym. Ich zastosowanie jest zatem równoznaczne z brakiem tradycyjnych kotłów ciepłowniczych. Co za tym idzie? Dotychczasowe źródło kurzu i innych powszechnych zanieczyszczeń całkowicie znika, co dla osób z problemami układu oddechowego jest istotnym czynnikiem.

Zapobiegaj!

Specyficzny wygląd paneli grzewczych na podczerwień jest niezwykle istotny z punktu widzenia alergików. Ich zwyczajna i jednocześnie prosta w obsłudze budowa nie stanowi siedliska drobnoustrojów. Panele grzewcze zostały skonstruowane tak, aby nie psuć aranżacji wnętrza, a ich czyszczenie nie było problematyczne. Zostały pozbawione dodatkowych osłon oraz elementów konwekcyjnych. Łatwo je zatem wyczyścić z zanieczyszczeń i dotrzeć we wszystkie zakamarki.

Ogrzewanie podłogowe a panele na podczerwień

Choć oba rozwiązania cieszą się niebywałym zainteresowaniem, ogrzewanie podłogowe jest nieco bardziej praktyczne ze względu na brak widocznych elementów. Niestety jego montaż zależny jest od kilku czynników, co niekiedy uniemożliwia nam zastosowanie tego typu rozwiązania. O tzw. podłogówce lepiej pomyśleć jeszcze zanim przystąpimy do aranżacji wnętrz, by nie narażać się na demontaż podłogi czy innych elementów.

Ogrzewanie na podczerwień może zostać zamontowane, kiedy tylko chcemy. Jest też rozwiązaniem tańszym, lecz tak samo skutecznym. Nic dziwnego, że alergicy tak chętnie decydują się na nietypowe metody grzewcze. Są one gwarantem wygody, komfortu i mają właściwości zdrowotne!

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ - PRODUKTY