Ogrzewanie beczek i zbiorników IBC – co musisz wiedzieć?

Ogrzewacze i płaszcze do beczek i zbiorników IBC znalazły szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Stanowią bowiem doskonałe rozwiązanie, gdy trzeba szybko i skutecznie ogrzać ciecz znajdującą się w zamkniętym pojemniku. Jak działają ogrzewacze do zbiorników? Jakie substancje możemy ogrzewać i dlaczego warto wykorzystać specjalny ogrzewacz? Co warto o nich wiedzieć i o czym pamiętać? Wszystkiego dowiesz się w niniejszym artykule!

Zastosowanie ogrzewaczy i płaszczy do beczek oraz zbiorników IBC

Już wiecie, do czego służą ogrzewacze i płaszcze... Co dalej? Jakie jest ich rzeczywiste zastosowanie i czemu ma ono służyć? Podgrzewanie beczek i zbiorników IBC jest stosowane w celu opróżnienia ich z substancji lub przepompowania ich zawartości. Zastosowanie specjalnych podgrzewaczy ułatwia przechowywanie substancji i innych cieczy przemysłowych w odpowiedniej temperaturze.

Z czego są wykonane?

Ogrzewacze zostały wykonane ze specjalnych materiałów silikonowych zgodnie z przepisami obowiązującymi zarówno w branży farmaceutycznej, jak i spożywczej. Wybrane drogą wieloetapowej selekcji materiały są gwarancją najwyższego bezpieczeństwa, tym samym nie są one siedliskiem bakterii i zanieczyszczeń. Wysoka trwałość i zastosowanie zaawansowanych rozwiązań pozwala nam na łatwy montaż i demontaż urządzenia. Dodatkowo bez problemu dopasujemy je do zbiornika bez względu na jego wielkość czy szerokość. Specjalistyczne ogrzewacze są wyposażone w kilka stref termostatowych, które umożliwiają regulację temperatury.

Transport wrażliwych substancji – jak to zrobić?

Ogrzewacze płaszczowe nie tylko umożliwiają przechowywanie wrażliwych substancji, lecz także ich transport. Dzięki wbudowanym specjalnym pasom taśmowym zbiorniki mogą być ogrzewane w trakcie transportu bez obawy o uszkodzenia czy wahania temperatur. Ogrzewacze charakteryzują się lekką konstrukcją, która jest jednocześnie solidna i bardzo trwała. Ogrzewacze tego rodzaju mogą być również wykorzystywane w strefach zagrożonych wybuchem.

Utrzymanie stałej temperatury

Ogrzewacze i płaszcze mogą służyć do ogrzewania różnorakich cieczy i substancji, w tym właśnie wody, żywicy, oleju, cukrów, tłuszczy czy syropów. Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest bowiem kluczowe. Wbudowane w ogrzewacze termostaty umożliwiają precyzyjne ogrzewanie pojemników i zbiorników z uwzględnieniem właściwości przechowywanych substancji. Dzięki temu możemy swobodnie regulować temperaturę i kontrolować ją na odległość.

Eliminacja strat

Jak opróżnić pojemnik z lepkiej i gęstej cieczy bez narażania się na jakiekolwiek straty? Ogrzewanie beczek i zbiorników IBC przy pomocy specjalnych podgrzewaczy jest gwarancją wydajności i efektywności. Zastosowanie ogrzewaczy bardzo ułatwia dokładne opróżnienie pojemników, co jest utrudnione w przypadku substancji o wysokim poziomie lepkości. Tym samym zminimalizujemy ryzyko wystąpienia strat związanych z niedokładnym opróżnieniem.

O czym jeszcze pamiętać?

Dostępne na rynku urządzenia służące do podgrzewania beczek i zbiorników IBC działają w różnorakim zakresie temperatur. Jak wybrać odpowiedni ogrzewacz? Przy wyborze konkretnego urządzenia zwróćmy uwagę na pojemność pojemników oraz zakres nastaw temperatury.

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ - PRODUKTY