Ogrzewanie podczerwienią - gdzie się sprawdzi

Ogrzewanie podczerwienią działa sprytniej, szybciej i wydajniej. Jest to bowiem doskonała alternatywa dla osób szukających nowych rozwiązań grzewczych. Jak działa ogrzewanie na podczerwień i gdzie sprawdzi się najlepiej?

Ogrzewanie podczerwienią - działanie

Promienniki cieplne i panele grzewcze emitują niewidzialne ludzkim okiem fale podczerwone, które są przez nas odczuwalne jako ciepło. Emitowane fale potęgują równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, będąc jednocześnie gwarancją niesamowitego komfortu cieplnego. Promienniki najpierw ogrzewają obiekty i przedmioty, a dopiero później powietrze. Wykorzystanie promieniowania podczerwonego to zatem szybki i prosty sposób na ogrzanie wybranej powierzchni. Co więcej, proces wychładzania ulega znacznemu wydłużeniu. Gdzie zamontować ogrzewanie na podczerwień?

Powierzchnie półotwarte lub otwarte

Ogrzewanie na podczerwień ma wiele zalet. Niewątpliwie jedną z nich jest szybkość działania bez względu na charakter ogrzewanej powierzchni. Ogrzewanie podczerwienią możemy stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Promienniki działają bowiem efektywnie niezależnie od warunków. Stąd zalecane jest ich zastosowanie w przypadku powierzchni otwartych lub półotwartych, narażonych na silne podmuchy wiatru.

Miejsca rzadko uczęszczane

Promienniki podczerwieni są również doskonałym rozwiązaniem w przypadku rzadko uczęszczanych miejsc. Pomieszczenia tego rodzaju nie wymagają ogrzewania non stop, a co za tym idzie, możemy zrezygnować z tradycyjnego systemu grzewczego. W przeciwieństwie do ogrzewania podczerwienią niesie on ze sobą wysokie koszty eksploatacyjne. Ciepło emitowane przez promienniki i panele jest generowane tuż po ich włączeniu.

Duże kubatury

Hale produkcyjne, obiekty sportowe, magazyny... Jak skutecznie ogrzać dużą powierzchnię bez narażania się na wysokie koszty? Ogrzewanie na podczerwień znalazło szerokie zastosowanie w przypadku dużych kubatur. Ta innowacyjna technologia odpowiada nie tylko za równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniu, lecz także umożliwia dotarcie tam, gdzie jest to rzeczywiście potrzebne.

Mieszkanie, domek jednorodzinny...

Decydując się na całkowitą wymianę instalacji grzewczej od podstaw, zastanówmy się, czy takie rozwiązanie wchodzi w grę. I choć w ogólnym rozrachunku ogrzewanie metodą podczerwieni jest naprawdę opłacalne, zakup i montaż promienników może nadwyrężyć nasz budżet. Niemniej jednak jest to rozwiązanie niezwykle wydajne i skuteczne. Jeśli wahasz się nad wymianą, możesz również zdecydować się na instalację ogrzewania w pomieszczeniach najczęściej użytkowanych, tj. sypialnia czy łazienka.

Ogrzewanie na podczerwień - czy warto?

Ekologiczne i prozdrowotne podejście zdobywa coraz więcej zwolenników. Wykorzystanie promieniowania podczerwonego do ogrzewania pomieszczeń niesie ze sobą wiele korzyści. Coraz chętniej sięgamy po rozwiązania, które są szybkie, wydajne i ekologiczne. Ogrzewanie podczerwienią jest łatwe w montażu i ma znamienny wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Sprawdzi się bowiem świetnie u alergików. Ogrzane powietrze nie jest wysuszone, a wolna przestrzeń nie stanowi pożywki dla grzybów, bakterii i wilgoci.  Promienniki cieplne i panele grzewcze mają piękny design, tym samym nie zaburzą naszej aranżacji. Jeżeli planujesz wymianę dotychczasowej instalacji grzewczej, nie czekaj! W krótkim czasie zauważysz pierwsze efekty.

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ - PRODUKTY