Wpływ ogrzewania na podczerwień na zdrowie.

Częste pytanie naszych Klientów dotyczy tego, jaki wpływ na zdrowie ma ogrzewanie podczerwienią. Udzielamy odpowiedzi na bazie naszych doświadczeń, oraz źródeł zewnętrznych.
Oprócz walorów dotyczących komfortu - brak ruchu kurzu, optymalna wilgotność powietrza, równomiernie i punktowo wygrzane ciało, otrzymujemy jak poniżej.

WALORY LECZNICZE PROMIENIOWANIA PODCZERWONEGO

Co to są promienie podczerwone?

Promieniowanie podczerwone (łac. infra = pod, pod czymś) jest promieniowaniem elektromagnetycznym o długości fali o zakresie od 0,74 do 2,5 mikrometrów.

Promieniowanie to stanowi ok. 40% światła słonecznego i jest częścią promieniowania słonecznego, które daje człowiekowi ciepło oraz dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Promieniowanie podczerwone nosi czasem nazwę promieniowania cieplnego. Fale leczące? Leczenie ciepłem wykorzystywane jest w wielu schorzeniach w celu: zmniejszenia bólu, poprawy miejscowego krążenia krwi, szybszego gojenia ran, a nawet terapii niektórych stanów zapalnych występujących zarówno miejscowo, jak i ogólnie. Najlepszym generatorem promieniowania jest Słońce.

Ważną rzeczą jest, aby aparatura generująca promieniowanie podczerwone wytwarzała je w sposób najbardziej zbliżony do widma słonecznego, zwłaszcza dla długości fal leżących w bliskiej podczerwienie. Te długości fal są najkorzystniejsze dla wymienionych wcześniej funkcji leczniczych.

TERAPIA I PROFILAKTYKA Współczesna medycyna uważa, że najlepsze jest holistyczne leczenie pacjenta. Oznacza to, że w nowoczesnej terapii zwraca się coraz większą uwagę a stosowanie metod regenerujących i działających łagodnie na cały organizm. Skuteczna terapia, w rozumieniu współczesnej medycyny to taka, której efektem jest ogólna poprawa zdrowia.

Głębokie ciepło podczerwieni jest dla terapeuty prostym i wartościowym wsparciem w leczeniu wielu chorób, bez konieczności dodatkowego obciążania organizmu Skuteczność działania podczerwieni polega na wzmocnieniu własnych mechanizmów regulacyjnych organizmu. Terapia podczerwienią nie jest oczywiście uniwersalnym, cudownym środkiem, który uwalnia lub chroni przed wszystkimi chorobami. Leczenie podczerwienią daje natomiast znakomite rezultaty, jeśli ta forma terapii uzupełnia znane i uznane w medycynie leczenie farmakologiczne, fizykoterapeutyczne oraz rehabilitację.

Jak każda forma terapii będzie ona korzystniejsza, gdy wyeliminuje się z swego życia złe przyzwyczajenia i nawyki. Profilaktyka i leczenie poprzez promieniowanie podczerwone Profilaktyczne i lecznicze działanie podczerwieni jest możliwe dzięki stymulacji naszych komórek i tkanek. Promieniowanie podczerwone: aktywizuje krążenie i przemianę materii, wydala trucizny i substancje odpadowe, mobilizuje siły obronne organizmu, wzmacnia system immunologiczny organizmu. Co dzieje się w temperaturze 40 - 60 st. C.?

Zdrowotne działanie ciepła podczerwieni polega na tym, że ciepło to wnika do organizmu aktywizując mięśnie, stawy i organy wewnętrzne. Głębokie ciepło podczerwieni stosowane jest z dużym sukcesem na całym świecie w chorobach przewlekłych i różnego rodzaju urazach. Jak już wspomniano, stosowanie promieniowania podczerwonego u osób chorych powinno być konsultowane z lekarzem. Poprawę aż do całkowitego wyleczenia można osiągnąć m.in. w następujących dolegliwościach: Trądzik, zapalenie stawów, lumbago, gościec, bóle kręgosłupa, bóle mięśni, zakwaszenie mięśni, ischias.

Źródła: Kaller R: Immunologia i Immunopatologia, Wallinski: Technika, wskazania i wyniki kapieli termicznych, Lampert H: Przegrzewanie jako środek leczący, Aikara H.: „Macrobotics Today” – o wydzielaniu metali ciężkich przez ciepło podczerwieni, Sprawozdanie o leczeniu chorób reumatycznych – Niemiecki Instytut Badań i Prób Lotów Powietrznych i Kosmicznych

Promienie podczerwone nie tylko są neutralne dla zdrowia, ale skutecznie wspomagają procesy leczenia.

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ - PRODUKTY