Dualny panel grzewczy, grzejnik hybrydowy, Klima 10 - 1000W

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Radialight
 • Dostępność: Jest  (10 szt.)
  Czas realizacji: do 14 dni roboczych
 • Cena brutto: 1 419,42 zł / szt. 1 154,00 zł / szt.
Energooszczędny, hybrydowy grzejnik panelowy z serii Klima to innowacyjne połączenie technologii ogrzewania podczerwienią oraz ogrzewania konwekcyjnego. Połączenie ich daje w rezultacie bardzo wydajne i ekonomiczne źródło ogrzewania. Dzięki grzejnikom hybrydowym niesamowicie szybko uzyskujemy komfort cieplny, nawet w wychłodzonych pomieszczeniach oraz ograniczymy do minimum wydatki na ogrzewanie. Producentem paneli hybrydowych z seri Klima jest włoska firma, działająca od 80 lat na rynku produkcji urządzeń grzewczych. Produkty z seri Klima charakteryzują się świetnym wykonaniem do którego zostały użyte materiały najwyższej jakości oraz eleganckim i nowoczesnym wyglądem, pasującym do każdego pomieszczenia.

Panel hybrydowy Klima wykorzystuje połączenie technologii ogrzewania podczerwienią oraz ogrzewania opartego na zasadzie konwekcji naturalnej. Urządzenie samo dobierze moc grzewczą potrzebną do ogrzania pomieszczenia dla zadanej przez nas temperatury, włączając oba elementy grzejnejne lub tylko jeden w zależności od potrzeb.
 
Po osiągnięciu ustawionej przez nas temperatury otoczenie, automatycznie przejdzie w stan utrzymywania tej temperatury za pomocą emisji ciepła w postaci podczerwieni. Panel Klima 10 posiada bardzo wydajny elemet grzejny w postaci grzebienia wykonanego z solidnego aluminium o mocy 850 W oraz płytę czołową odpowidzialną za wytwarzanie długiej fali podczerwonej o mocy 150WElementy te charaketeryzjue bardzo szybkie rozgrzewanie się, oraz powolne wystyganie, co znacznie zwiększa wydajność urządzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest natychmiastowe odczucie ciepła wraz z bardzo szybkim wzrostem temperatury otoczenia. Podczerwień natomiast,  wnika w elementy otoczenia takie jak ściany czy podłoga i zostaje zakumulowana w tej przestrzeni po to aby oddać energię w późniejszym czasie. Jednocześnie element konwekcyjny podnosi temperaturę powietrza w razie potrzeby. Nie pracuje on jednak pełną mocą cały czas. Dostosowuje pobór mocy do faktycznego zapotrzebowania danego pomieszczenia.

Panele hybrydowe z serii Klima są wyposażone w elektroniczny układ sterowania pracą oraz we wbudowany termostat. Dzięki temu nie potrzebujemy dodatkowego sterownika lub termostatu. Sama obsługa panelu jest również bardzo łatwa i intuicyjna. Do syspozycji mamy szerg przydatnych funkcji temperatury w zakresie od 10 do 30 stopni Celsjusza. Trzy podstawowe tryby pracy to, tryb dzienny, tryb nocny obniżający temperaturę automatycznie o 3,5 stopnia względem zadanej oraz tryb przeciwzamrożeniowy, utrzymujący stałą temperaturę siedmiu stopni. Hybrydowy grzejnik panelowy Klima może pracować według trzech programów dla których możemy przypisać dowolną temperaturę dla każdej godziny oraz dla każdego z dni tygodnia osobno. Klima posiada również "czujnik otwartego okna" i jest aktywowany w momencie nagłego spadku temperatury co skutkuje przełączeniem się urządzenia w tryb przeciwzamrożeniowy w celu zmniejszenia strat enegrii. Kolejnym programem przyczyniającym się do zmniejszenia zużycie energi elektrycznej jest "czujnik obecności" który sprawdza obecność osób w pomieszczeniu. Jeśli nie wykryje obecności stopniowo obniża temperaturę w pomieszczeniu co kilkadziesiąt minut o jeden stopień. W momencie gdy urządzenie wykryje naszą obecność powraca do zadanej przez nas temperatuy zadanej wcześniej. Hybrydowy grzejnik panelowy Klima posiada również "licznik zużycia energii elektrycznej" tryb dzienny lub tygodniowy. Dodatkowo na wyświetlaczu podawana jest informacja w jakim trybie urządzenie obecnie pracuje, "ekonomicznym" lub "komfortowym"  Od tej pory już zawsze będziemy wiedzieli ile zapłacimy za ogrzewanie. Klima posiada możliwość korekty temperatury względem termometrów zewnętrznych , blokadę klawiatury oraz kilka innych przydatnych funkcji. Produkt ten jest wyposażony w podwójny układ izolacji elektrycznej (klasa II) w związku z tym nie wymaga uziemienia.

Koszty eksploatacji urządzeń z linii paneli grzewczych wykonanych w technologii hybrydowej osycylują w okolicach 50 zł za 10m2 powierzchni mieszkalnej w miesiącu zimowym (współczynnik temperatury od -10 do + 20 stopni). Oczywiście, im lepsza izolacaja, tym lepsze wyniki - w naszych obliczeniach izolację budynku zaliczyć można do "uśrednionej" jeśli chodzi o polskie budownictwo domowo-mieszkaniowe.
Film przedstawiający dużo informacji o grzejnikach hybrydowych poniżej:

Zalety panelowych grzejników hybyrdowych:
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja. 

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.
 
Wymiar Hybrydowego grzejnika panelowego to: 
 • Szerokość 79 cm
 • Wysokość 50,4 cm
 • Grubość 12 cm
 • Waga 8 kg
 • Klasa zabezipeczeń IP 24