KLIMA - dualne, hybrydowe panele grzewcze - 750 W, 1000 W, 1500 W, 2000 W

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Radialight
 • Waga: 7 kg
 • Dostępność: Jest  (10 szt.)
  Czas realizacji: Od ręki
 • Cena brutto: 1 329,63 zł / szt. 1 081,00 zł / szt.
Energooszczędne, hybrydowe grzejniki panelowe z serii KLIMA to innowacyjne połączenie technologii ogrzewania podczerwienią oraz ogrzewania konwekcyjnego. Połączenie dwóch technologii daje w rezultacie bardzo wydajne i ekonomiczne źródło ogrzewania. Dzięki grzejnikom hybrydowym niesamowicie szybko uzyskujemy komfort cieplny, nawet w wychłodzonych pomieszczeniach oraz ograniczymy do minimum wydatki na ogrzewanie.
 
Przy doborze mocy paneli polecamy nasz generator szybkiej oferty - www.oferta.ogrzej.com.pl
 
Producentem paneli hybrydowych z serii KLIMA  jest włoska firma, działająca od 80 lat na rynku produkcji urządzeń grzewczych. Produkty z serii KLIMA charakteryzują się świetnym wykonaniem oraz eleganckim i nowoczesnym wyglądem, pasującym do każdego pomieszczenia.

Panele hybrydowe KLIMA wykorzystują połączenie technologii ogrzewania podczerwienią oraz ogrzewania opartego na zasadzie konwekcji naturalnej. Urządzenie samo dobierze moc grzewczą potrzebną do ogrzania pomieszczenia dla zadanej przez nas temperatury i w zależności od potrzeb włączy oba lub tylko jeden element grzejny.
 
Po osiągnięciu ustawionej przez nas temperatury otoczenia urządzenie automatycznie przejdzie w stan utrzymywania tej temperatury za pomocą emisji ciepła w postaci podczerwieni.
 
Panele KLIMA posiadają bardzo wydajny element grzejny w postaci grzebienia wykonanego z solidnego aluminium oraz płytę czołową odpowiedzialną za wytwarzanie długiej fali podczerwonej.  Elementy grzejne bardzo szybko się rozgrzewają oraz powoli stygną, co znacznie zwiększa wydajność urządzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest natychmiastowe odczucie ciepła wraz z bardzo szybkim wzrostem temperatury otoczenia. Podczerwień natomiast,  wnika w elementy otoczenia takie jak ściany czy podłoga i zostaje zakumulowana w tej przestrzeni po to aby oddać energię w późniejszym czasie. Jednocześnie element konwekcyjny podnosi temperaturę powietrza w razie potrzeby. Nie pracuje on jednak pełną mocą cały czas. Dostosowuje pobór mocy do faktycznego zapotrzebowania danego pomieszczenia.

Panele hybrydowe z serii KLIMA są wyposażone w elektroniczny układ sterowania pracą oraz we wbudowany termostat. Dzięki temu nie potrzebujemy dodatkowego sterownika lub termostatu. Sama obsługa panelu jest również bardzo łatwa i intuicyjna. Do dyspozycji mamy szereg przydatnych funkcji temperatury w zakresie od 10 do 30 stopni Celsjusza. Trzy podstawowe tryby pracy to, tryb dzienny, tryb nocny obniżający temperaturę automatycznie o 3,5 stopnia względem zadanej oraz tryb przeciwzamrożeniowy, utrzymujący stałą temperaturę siedmiu stopni. Hybrydowe grzejniki panelowe Klima mogą pracować według trzech programów, którym możemy przypisać dowolną temperaturę dla każdej godziny oraz dla każdego dnia osobno. KLIMA posiadają również "czujnik otwartego okna" i jest aktywowany w momencie nagłego spadku temperatury co skutkuje przełączeniem się urządzenia w tryb przeciwzamrożeniowy. Kolejnym programem przyczyniającym się do zmniejszenia zużycia energii jest "czujnik obecności", który sprawdza obecność osób w pomieszczeniu. Jeśli nie wykryje obecności stopniowo obniża temperaturę w pomieszczeniu co kilkadziesiąt minut o jeden stopień. W momencie gdy urządzenie wykryje ruch powraca do zadanej wcześniej temperatury. Hybrydowe grzejniki panelowe KLIMA posiadają również "licznik zużycia energii elektrycznej", tryb dzienny lub tygodniowy. Dodatkowo na wyświetlaczu podawana jest informacja w jakim trybie urządzenie obecnie pracuje, "ekonomicznym" lub "komfortowym" . Od tej pory już zawsze będziemy wiedzieli ile zapłacimy za ogrzewanie. Panele KLIMA posiada możliwość korekty temperatury względem termometrów zewnętrznych, blokadę klawiatury oraz kilka innych przydatnych funkcji. Produkt ten jest wyposażony w podwójny układ izolacji elektrycznej (klasa II) w związku z tym nie wymaga uziemienia.

Koszty eksploatacji paneli hybrydowych KLIMA oscylują w okolicach 50 zł za 10m2 ogrzewanej powierzchni(w sezonie grzewczym, współczynnik temperatury od -10 do + 20 stopni). Oczywiście, im lepsza izolacja, tym lepsze wyniki - w naszych obliczeniach izolację budynku zaliczyć można do "uśrednionej" jeśli chodzi o polskie budownictwo. 

Zalety paneli hybrydowych KLIMA:
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja. 

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.
 
 
Model 7 10 15 20
Moc grzewcza 700 W 1000 W 1500 W 2000 W
Szerokość 67,5 cm 79 cm 101 cm 120 cm
Wysokość 50,4 cm 50,4 cm 50,4 cm 50,4 cm
Głębokość 9 cm (po montażu 12 cm) 9 cm (po montażu 12 cm) 9 cm (po montażu 12 cm) 9 cm (po montażu 12 cm)
Waga 7 kg 8 kg 10 kg 12 kg
Miejsce montażu ściana
Zasilanie 230 V / 50 Hz
ochrona przed zamarzaniem tak, 7°C
Zakres temperatur 10°C - 30°C
Stopień ochrony IP 24
Kabel zasilający tak, długość 1 m, zakończony wtyczką
Gwarancja 24 miesiące