Ogrzewanie podczerwienią - podłogowe, ścienne, sufitowe. Folia grzewcza 140W - mata na podczerwień.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: OGRZEJ.COM.PL
 • Dostępność: Jest  (100 m2)
  Czas realizacji: do 3 dni roboczych
 • Cena netto: 146,34 zł / m2 180,00 zł / m2

Folia grzewcza na podczerwień, ma szerokie spektrum zastosowań. Idealnie nada się jako ogrzewanie powierzchniowe w postaci ogrzewania podłogowego, sufitowego lub ściennego.  Będzie ona dla Państwa idealnym wspomaganiem systemu panelowego, choć nie jest ona wymogiem.

Ogrzewanie na podczerwień, jest niesłusznie mylone z tradycyjnym ogrzewaniem elektrycznym, znanym do tej pory dla większości z nas.

Słusznym jest stwierdzenie, że ogrzewanie elektryczne jest "dorgie w eksploatacji" - ale proszę zwrócić uwagę, że różnica między tradycyjnymi elementami ogrzewania elektrycznego (konwektory, piecie akumulacyjne, dmuchawy) tkwi w sposobie przekształcania energii elektrycznej w ciepło. W klasycznych ogrzewaniach elektrycznych energia zużywana jest na nagrzewanie powietrza, a tym samym na wytwarzanie konwekcji. Ciepłe powietrze nagrzewa pomieszczenia. Wszystko zgodnie z zasadami termodynamiki.

W ogrzewaniu podczerwonym energia elektryczna przekształcana jest bezpośrednio ciepło w postaci fali podczerwonej, która nagrzewa wszystkie stałe elementy swojego otoczenia, tzn. ściany, sufit, podłogę, meble i nas samych. Od tych elementów nagrzewa się powietrze, mamy więc do czynienia z o wiele większą sprawnością grzewczą. Wszystko odbywa się zgodnie z zasadami fizyki kwantowej.

Pomieszczenia ogrzewane urządzeniami emitującymi długą falę podczerwoną, nie potrzebuję aż tyle energii, co pomieszczania ogrzewane poprzez kowekcję. Dzięki bezpośredniemu oddawaniu ciepła do otoczenia (bez pośredniego ogrzewania powietrza) zaoszczędza się duże ilości energii, która w tradycyjnych systemach grzewczych tracona jest w procesach spalania, transportu, magazynowania oraz bezsensownego grzania powietrza.
Stąd właśnie oszczędności eksploatacyjne.

Z oddziaływaniem mechaniki kwantowej mamy na co dzień do czynienia gdy grzejemy się w promieniach Słońca. To jest właśnie promieniowanie podczerwone, bez którego nie byłoby życia. Proszę nie mylić pojęć i nie utożsamiać podczerwieni z ultrafioletem, który jest zabójczy dla życia. W promieniach ultrafioletowych możemy się opalać.

Przedmiot ten to folia o mocy 140W/m2.

1m2 = 0,5m szer. x 2m dł.


PEŁNA OFERTA FOLII NA PODCZERWIEŃ- TUTAJ

Zalety ogrzewania podłogowego na podczerwień:
 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

Polecana do stosowania w ścianach sufitach pod płyty kartonowo-gipsowe.

UWAGA: Fotografie, zawierają realizację głównego dystrybutora na terenie kraju i są jego własnością. Udostępnianie i publikowanie bez zgody autora tychże fotografii, jest zabronione (Dz. U. 1994 r. Nr 24 poz. 83 z pózn. zm.).
 

 

Energooszczędne ogrzewanie podczerwienią - o co zapytać ?

Przy doborze ogrzewania za pomocą paneli grzewczych, czy promienników ciepła, czy to dla wersji mieszkaniowej, czy przemysłowej - lub innego przeznaczenia), warto określić podstawowe potrzeby i oczekiwania co do otrzymania rozwiązania, najbardziej dla Państwa korzystnego.
Oto lista pytań szczegółowych, jakie znacznie ułatwią zaprojektowanie systemu ogrzewania podczerwienią - pierwsze trzy pytania to zasób wiedzy praktycznie niezbędny do wykonania rzetelnej kalkulacji:

- czy budynek przeznaczony do ogrzewania jest ocieplony, czy nie - jeśli tak - w jaki sposób?

- czy projektowany system ogrzewania podczerwienią ma służyć jako jedyne źródło ogrzewania, czy wspomaganie innego, istniejącego?

- jakie są wymiary pomieszczeń i ich wysokość przeznaczonych do ogrzania podczerwienią?

- z jakich materiałów wykonany jest budynek przeznaczony do ogrzania za pomocą paneli grzewczych lub promienników ciepła w podczerwieni ?
- jeśli przeznaczamy kilka pomieszczeń, pomocne staje się określenie ile ścian zewnętrznych posiada dane pomieszczenie
- jakie są Państwa oczekiwania odnośnie uzyskiwanej temperatury ? (w przypadku hal, przemysłu i obiektów o dużych wymiarach czy kubaturach, oczekiwania można podzielić na:
- temperatura odczuwalna dla ludzi w strefach pracy (tutaj pomocne będzie określenie jak duże są to strefy - jeśli istnieje jakiś projekt, lub możliwość dostarczenia szkicu z wyodrębnieniem tych stref, byłoby idealnie)
- temperatura, jaką ogrzewanie ma wygenerować w całości ogrzewanego obiektu)
- jakie są wymogi czasowe utrzymywania temperatury komfortowej - przykładowo 8 godzin dziennie temperatur komfortowa, pozostała część doby temperatura ekonomiczna;?
- czy można prosić o przesłanie zdjęć pomieszczeń, zewnętrznej części budynku?
- czy możemy Państwa poprosić o przesłanie do nas wszelkiego rodzaju materiałów projektowych, aranżacji docelowej umeblowania ( szczególnie przydatne przy ogrzewaniu podłogowym ) lub rozkładu stanowisk przeznaczonych do ogrzewania (często wystarczają odręczne szkice, obrazowo ilustrujące powyższe aspekty)?

Na bazie tego typu informacji, nasi specjaliści - wykorzystując swoją wieloletnią praktykę i doświadczenie zaproponują Państwu do wglądu konfiguracje systemów ogrzewania podczerwienią, które będą w stanie realnie pokryć Państwa potrzeby - z zachowaniem oszczędności energii zużywanej podczas ogrzewania.

Można także skorzystać z naszego kalkulatora szybkiej wyceny - nie jest tak dokładny jak nasi konsultanci, ale może dać wstępne pojęcie o ilości, oraz mocy paneli grzewczych.