RADIUS+ Panele grzewcze, grzejniki na podczerwień - 350 W, 550 W. 750 W, 950 W

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: OGRZEJ.COM.PL
 • Waga: 5 kg
 • Dostępność: Jest  (100 szt.)
  Czas realizacji: 24h
 • Cena brutto: 599,99 zł / szt. 487,80 zł / szt.

Panele grzewcze, grzejniki na podczerwień Radius+.

Opis, zasada działania.

Energooszczędne panele grzewcze, grzejniki na podczerwień Radius+ to produkty w 100% polskie, zaprojektowane i rozwijane w Kraju. 
Są to promienniki długofalowe.
Oznacza to ponad 97% udziału długiej fali podczerwonej przy emisji ciepła do otoczenia (istotna uwaga przy wyborze spotykanych w sieci produktów, określanych mianem paneli na podczerwień).
Zastosowanie: efektywne, bezpieczne i oszczędne ogrzewanie główne lub pomocnicze pomieszczeń domowych, mieszkalnych, biurowych, usługowych.

Producent paneli grzewczych
Bardzo estetyczne i najwyższej jakości wykonanie tego grzejnika na podczerwień połączone z niesamowitą wydajnością to jego wyznaczniki.
Pełna 10 letnia gwarancja z możliwością przedłużenia, oraz restrykcyjna certyfikacja pod względem bezpieczeństwa potwierdzają powyższe.
Dodatkowym potwierdzeniem są liczne dokumenty referencyjne oraz polecenia i pozytywne opinie od naszych Klientów.Oprócz sprzedaży internetowej, zajmujemy się konsultacjami, pomocą w wyborze, projektami oraz instalacjami systemów ogrzewania podczerwienią. Obsługujemy teren całego Kraju oraz Unii Europejskiej.

Grzejniki na podczerwień typu Radius+ występują w mocach 350W, 550W, 750W, 950W - których zastosowanie zależy od wielkości pomieszczeń.
Opcje wyboru poszczególnych mocy i tabelę wydajności znajdują się powyżej przy zdjęciu głównym produktów.

Powyżej możecie Państwo wybrać dodatkowe opcje produktów: termostat przewodowy, bezprzewodowy lub wifi (wbudowany lub osobny), kolor paneli lub obraz w formie profesjonalnego nadruku UV.

Dzięki temu otrzymujecie Państwo grzejniki na podczerwień, spełniające Państwa potrzeby i wymagania.
Wszystkie opcje konfiguracji paneli Radius+ są dostępne na jednej stronie, a w razie wątpliwości Nasi doradcy techniczno-handlowi służą pomocą.

Panele grzewcze na podczerwień Radius+. Jak są skonstruowane?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych technologów w dziedzinie ogrzewania podczerwienią - tworzymy panele, których wyznacznikami jest bardzo wysoka wydajność, trwałość, oraz efektywność emisyjna. Jest to odpowiedź na potrzeby Klientów z Polski i Europy, których oczekiwania wybiegają poza korzystanie
z tanich, importowanych zamienników, określanych, jako grzejniki na podczerwień - czy mało profesjonalne rozwiązania dostępne na rynku.

Na początku roku 2017 wprowadziliśmy istotną zmianę konstrukcyjną, powodującą jeszcze szybsze osiągnięcie emisji ciepła w podczerwieni przy tym samym poborze energii. Rok 2020/2021 to dalsze technologiczne udoskonalenia, oraz podnoszenie standardu obsługi naszych Klientów.

Bardzo dokładnie wykonana powłoka o strukturze zoptymalizowanej powierzchniowo - zwiększa powierzchnię emitera ciepła, oraz kąt rozprowadzenia fali cieplnej po pomieszczeniu.
Dodatkowo nasze panele osiągają temperaturę emisji ciepła w podczerwieni w krótszym czasie - co znacznie wpływa na koszty eksploatacji.
Nie bez znaczenia pozostaje fakt równomiernego rozkładu temperatury na całej powierzchni, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, z czasem tracących ten parametr.

Specjalnie zaprojektowany uchwyt ścienny i sufitowy o wartości 50 zł w zestawie z grzejnikami. Uchwyt ten znacznie ułatwia montaż. Wszystko dla Państwa wygody i oszczędności czasowo finansowych.

Bardzo solidne materiały, użyte do konstrukcji paneli, zapewnią długoletnią i bezawaryjną pracę. Na dowód tego oferujemy pełną 10 letnią gwarancję z możliwością przedłużenia na bazie przeglądu termowizyjnego, po upływie gwarancji. Opracowania, statystyki, doświadczenie zbudowane na bazie kilkuset wdrożeń, pozwoliło nam stworzyć panele grzewcze o niesamowitej skuteczności i trwałości. Zakupy u nas to gwarancja trafnego wyboru.

 

Ogrzewanie podczerwienią - jak działa technologia polskich paneli grzewczych Radius+?

Nabywając panele grzewcze podczerwieni z serii Radius+ przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię poprzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła.
Dodatkowo długa fala podczerwona pośrednio ogrzewa powietrze siłą tarcia w całej kubaturze pomieszczenia (dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła).

Najważniejszym jednak jest fakt wtórnego oddania ciepła do pomieszczenia, które akumuluje się w ścianach, podłogach oraz sufitach. Potęguje to równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach.Dzięki temu eliminujemy uczucie "zimnych stóp" oraz "rozgrzanej głowy". Rozgrzane mury pozostają suche na całej powierzchni - dzięki temu eliminujemy problem wilgoci. Przy odpowiednio dobranej mocy paneli grzewczych do kubatury pomieszczeń, łączny czas pracy systemu ogrzewania podczerwienią z reguły nie przekracza 6 godzin w ciągu doby.
 
Odczuwany  przez nas komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzieki temu można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzieki obniżce temperatury podnosi sie wilgotność powietrza. Dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.

Jak poprawnie projektować dobór i montaż paneli grzewczych na podczerwień? Poniżej przykładowe obliczenia i sugestie montażowe. W razie potrzeby zapraszamy do konsultacji z naszą Kadrą.

Pomieszczenie: 15 m2 x wysokość 2,5 metra.

Obliczamy kubaturę - mnożąc powierzchnię razy wysokość pomieszczenia - co daje nam wynik (15 x 2,5 = 37,5m3).

Kubaturę mnożymy razy wartość zapotrzebowania na moc grzewczą w Watach. Jest to wartość różna dla budynków ocieplonych (30W), nieocieplonych (35W) lub dla projektowania uzupełnienia ogrzewania (20W). Daje nam to wyniki w zależności od rodzaju budynku:

1. Budynek ocieplony: 37,5 x 30W (lub 35W lub 20W) = 1125W

Sugerowana konfiguracja polecana:  2 panele Radius+ 550W plus regulator temperatury. Najbardziej efektywny system, najdłuższa gwarancja.

Konfiguracje zastępcze do wyboru: 1 panel Radius+ 950W, 1 panel Radiant 1000W, 1 panel Pion 1000W  plus regulator temperatury, panel hybrydowy Halos 15, panel Hybrydowy Klima 10.

Panele grzewcze na podczerwień najkorzystniej instalować na przeciwko ściany zewnętrznej lub na suficie, bliżej ściany zewnętrznej. Do kilku paneli można podłączyć jeden regulator temperatury. Sugerujemy zastosować regulator na pomieszczenie.

Panele hybrydowe instalujemy w niższych partiach pomieszczeń.

Poniżej film, wykonany w termowizji, który dokładnie obrazuje istotę i skuteczność działania ogrzewania podczerwienią.Dlaczego jesteśmy pewni naszych produktów? To proste. Jeżeli rozwiązanie konkurencyjne okaże się skuteczniejsze i wydajniejsze Klient ma prawo do zwrotu towaru i otrzymania pieniędzy.

Wysoki standard wykonania naszych produktów potwierdza także fakt, iż w grudniu 2017 roku nasze panele grzewcze przechodzą pozytywnie bardzo restrykcyjną formę certyfikacji jakości i bezpieczeństwa TÜV Rheinland. Badania konsumenckie wykazują, że blisko 90% ankietowanych chce sprawdzenia oraz potwierdzenia informacji o produkcie, podawanych przez wytwórców przez niezależny organ taki, jak TÜV Rheinland. Informacja o przyznanym certyfikacie zostanie zamieszczona na ogólnodostępnej platformie internetowej co potwierdza, że certyfikowany produkt jest bezpieczny i odznacza się wysoką jakością. Niektóre z dużej liczby badań certyfikacyjnych, wykonywanych na panelach grzewczych na podczerwień Radius+ poniżej.
Zachęcamy także do zapoznania się z opiniami i referencjami dostępnymi tutaj od niektórych naszych Klientów, za które bardzo dziękujemy.


GŁÓWNE ZALETY PANELI GRZEWCZYCH PODCZERWIENI.

Energooszczędność

Uzyskuje się dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: - mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; - zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%

 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja. 
Koszt ekploatacji systemu ogrzewania podczerwienią w polskich warunkach, to statystycznie około 5 zł. za metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w skali miesiąca, w którym występują głównie minusowe temperatury. Oznacza to, iż ogrzanie powierzchni 40 m2 to koszt około 200 zł miesięcznie podczas zimy.

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.

Opracowanie porównujące nasze produkty z konkurencyjnymi rozwiązaniami do pobrania tutaj.

W poniższej tabeli prezentujemy wszystkie parametry paneli z serii Radius+.

Model Moc Zasilanie Wymiary Waga Uchwyt do montażu ściennego / sufitowego Podstawy podłogowe Gwarancja
Radius+ 350 350 W

230 V

50 Hz

60x60x3 cm 5 kg w komplecie opcja 10 lat
Radius+ 550 550 W 60x90x3 cm 8 kg
Radius+ 750 750 W 115x60x3 cm 11 kg
Radius+ 950 950 W 115x75x3 cm 16 kg