RADIUS+ Panele grzewcze, grzejniki na podczerwień - 350 W, 550 W. 750 W, 950 W

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: OGRZEJ.COM.PL
 • Waga: 5 kg
 • Dostępność: Jest  (100 szt.)
  Czas realizacji: 1 do 3 dni
 • Cena netto: 487,80 zł / szt. 599,99 zł / szt.

Panele grzewcze, grzejniki na podczerwień Radius+.

Wybór obrazów grzewczych na podczerwień do Radius+

Opis, zasada działania.

Energooszczędne panele grzewcze, grzejniki na podczerwień Radius+ to produkty w 100% polskie, zaprojektowane i rozwijane w Kraju. 
Są to promienniki długofalowe.
Oznacza to ponad 97% udziału długiej fali podczerwonej przy emisji ciepła do otoczenia (istotna uwaga przy wyborze spotykanych w sieci produktów, określanych mianem paneli na podczerwień).
Zastosowanie: efektywne, bezpieczne i oszczędne ogrzewanie główne lub pomocnicze pomieszczeń domowych, mieszkalnych, biurowych, usługowych.

Ogrzewanie. Temat niezwykle istotny i szeroki. Polskiej produkcji, nasz latami rozwijany produkt, panele grzewcze Radius+ to serce systemów grzewczych, które z powodzeniem dają satysfakcję zarówno coraz większej ilości Klientom, jak również całej grupie www.ogrzej.com.pl
Dostarczamy i wytwarzamy produkty o walorach wysokiej skuteczności i szerokim spektrum zastosowania. Cechy dodatkowe, takie jak trwałość, ekonomia i korzystny wpływ na kondycję ludzi oraz planety - dają nam pewność, że nasza praca jest częścią czegoś potrzebnego. Prostota i nieograniczona ilość możliwości montażowych, ma również niemałe znaczenie. Zdjęcia dzięki uprzejmości naszych Klientów.

Producent paneli grzewczych
Bardzo estetyczne i najwyższej jakości wykonanie tego grzejnika na podczerwień połączone z niesamowitą wydajnością to jego wyznaczniki.
Pełna 10 letnia gwarancja z możliwością przedłużenia, oraz restrykcyjna certyfikacja pod względem bezpieczeństwa potwierdzają powyższe.
Dodatkowym potwierdzeniem są liczne dokumenty referencyjne oraz polecenia i pozytywne opinie od naszych Klientów.Oprócz sprzedaży internetowej, zajmujemy się konsultacjami, pomocą w wyborze, projektami oraz instalacjami systemów ogrzewania podczerwienią. Obsługujemy teren całego Kraju oraz Unii Europejskiej.

Grzejniki na podczerwień typu Radius+ występują w mocach 350W, 550W, 750W, 950W - których zastosowanie zależy od wielkości pomieszczeń.
Opcje wyboru poszczególnych mocy i tabelę wydajności znajdują się powyżej przy zdjęciu głównym produktów.

Powyżej możecie Państwo wybrać dodatkowe opcje produktów: termostat przewodowy, bezprzewodowy lub wifi (wbudowany lub osobny), kolor paneli lub obraz w formie profesjonalnego nadruku UV.

Dzięki temu otrzymujecie Państwo grzejniki na podczerwień, spełniające Państwa potrzeby i wymagania.
Wszystkie opcje konfiguracji paneli Radius+ są dostępne na jednej stronie, a w razie wątpliwości Nasi doradcy techniczno-handlowi służą pomocą.

Panele grzewcze na podczerwień Radius+. Jak są skonstruowane?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych technologów w dziedzinie ogrzewania podczerwienią - tworzymy panele, których wyznacznikami jest bardzo wysoka wydajność, trwałość, oraz efektywność emisyjna. Jest to odpowiedź na potrzeby Klientów z Polski i Europy, których oczekiwania wybiegają poza korzystanie
z tanich, importowanych zamienników, określanych, jako grzejniki na podczerwień - czy mało profesjonalne rozwiązania dostępne na rynku.

Na początku roku 2017 wprowadziliśmy istotną zmianę konstrukcyjną, powodującą jeszcze szybsze osiągnięcie emisji ciepła w podczerwieni przy tym samym poborze energii. Rok 2020/2021 to dalsze technologiczne udoskonalenia, oraz podnoszenie standardu obsługi naszych Klientów.

Bardzo dokładnie wykonana powłoka o strukturze zoptymalizowanej powierzchniowo - zwiększa powierzchnię emitera ciepła, oraz kąt rozprowadzenia fali cieplnej po pomieszczeniu.
Dodatkowo nasze panele osiągają temperaturę emisji ciepła w podczerwieni w krótszym czasie - co znacznie wpływa na koszty eksploatacji.
Nie bez znaczenia pozostaje fakt równomiernego rozkładu temperatury na całej powierzchni, w przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, z czasem tracących ten parametr.

Specjalnie zaprojektowany uchwyt ścienny i sufitowy o wartości 50 zł w zestawie z grzejnikami. Uchwyt ten znacznie ułatwia montaż. Wszystko dla Państwa wygody i oszczędności czasowo finansowych.

Bardzo solidne materiały, użyte do konstrukcji paneli, zapewnią długoletnią i bezawaryjną pracę. Na dowód tego oferujemy pełną 10 letnią gwarancję z możliwością przedłużenia na bazie przeglądu termowizyjnego, po upływie gwarancji. Opracowania, statystyki, doświadczenie zbudowane na bazie kilkuset wdrożeń, pozwoliło nam stworzyć panele grzewcze o niesamowitej skuteczności i trwałości. Zakupy u nas to gwarancja trafnego wyboru.

 

Ogrzewanie podczerwienią - jak działa technologia polskich paneli grzewczych Radius+?

 

Nabywając panele grzewcze podczerwieni z serii Radius+ przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię poprzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła.
Dodatkowo długa fala podczerwona pośrednio ogrzewa powietrze siłą tarcia w całej kubaturze pomieszczenia (dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła).

Najważniejszym jednak jest fakt wtórnego oddania ciepła do pomieszczenia, które akumuluje się w ścianach, podłogach oraz sufitach. Potęguje to równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach.Dzięki temu eliminujemy uczucie "zimnych stóp" oraz "rozgrzanej głowy". Rozgrzane mury pozostają suche na całej powierzchni - dzięki temu eliminujemy problem wilgoci. Przy odpowiednio dobranej mocy paneli grzewczych do kubatury pomieszczeń, łączny czas pracy systemu ogrzewania podczerwienią z reguły nie przekracza 6 godzin w ciągu doby.
 
Odczuwany  przez nas komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzieki temu można uzyskać oszczędności kosztów na poziomie 10%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzieki obniżce temperatury podnosi sie wilgotność powietrza. Dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.

Jak poprawnie projektować dobór i montaż paneli grzewczych na podczerwień? Poniżej przykładowe obliczenia i sugestie montażowe. W razie potrzeby zapraszamy do konsultacji z naszą Kadrą.

Pomieszczenie: 15 m2 x wysokość 2,5 metra.

Obliczamy kubaturę - mnożąc powierzchnię razy wysokość pomieszczenia - co daje nam wynik (15 x 2,5 = 37,5m3).

Kubaturę mnożymy razy wartość zapotrzebowania na moc grzewczą w Watach. Jest to wartość różna dla budynków ocieplonych (30W), nieocieplonych (35W) lub dla projektowania uzupełnienia ogrzewania (20W). Daje nam to wyniki w zależności od rodzaju budynku:

1. Budynek ocieplony: 37,5 x 30W (lub 35W lub 20W) = 1125W

Sugerowana konfiguracja polecana:  2 panele Radius+ 550W plus regulator temperatury. Najbardziej efektywny system, najdłuższa gwarancja.

Konfiguracje zastępcze do wyboru: 1 panel Radius+ 950W, 1 panel Radiant 1000W, 1 panel Pion 1000W  plus regulator temperatury, panel hybrydowy Halos 15, panel Hybrydowy Klima 10.

Panele grzewcze na podczerwień najkorzystniej instalować na przeciwko ściany zewnętrznej lub na suficie, bliżej ściany zewnętrznej. Do kilku paneli można podłączyć jeden regulator temperatury. Sugerujemy zastosować regulator na pomieszczenie.

Panele hybrydowe instalujemy w niższych partiach pomieszczeń.

Poniżej film, wykonany w termowizji, który dokładnie obrazuje istotę i skuteczność działania ogrzewania podczerwienią.Dlaczego jesteśmy pewni naszych produktów? To proste. Jeżeli rozwiązanie konkurencyjne okaże się skuteczniejsze i wydajniejsze Klient ma prawo do zwrotu towaru i otrzymania pieniędzy.

Wysoki standard wykonania naszych produktów potwierdza także fakt, iż w grudniu 2017 roku nasze panele grzewcze przechodzą pozytywnie bardzo restrykcyjną formę certyfikacji jakości i bezpieczeństwa TÜV Rheinland. Badania konsumenckie wykazują, że blisko 90% ankietowanych chce sprawdzenia oraz potwierdzenia informacji o produkcie, podawanych przez wytwórców przez niezależny organ taki, jak TÜV Rheinland. Informacja o przyznanym certyfikacie zostanie zamieszczona na ogólnodostępnej platformie internetowej co potwierdza, że certyfikowany produkt jest bezpieczny i odznacza się wysoką jakością. Niektóre z dużej liczby badań certyfikacyjnych, wykonywanych na panelach grzewczych na podczerwień Radius+ poniżej.
Zachęcamy także do zapoznania się z opiniami i referencjami dostępnymi tutaj od niektórych naszych Klientów, za które bardzo dziękujemy.


GŁÓWNE ZALETY PANELI GRZEWCZYCH PODCZERWIENI.

Energooszczędność

Uzyskuje się dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: - mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; - zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%

 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
 • zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
 • brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
 • długa żywotność
 • energooszczędność
 • brak kosztów konserwacji
 • brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
 • odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
 • łatwy montaż
 • oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja. 
Koszt ekploatacji systemu ogrzewania podczerwienią w polskich warunkach, to statystycznie około 5 zł. za metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w skali miesiąca, w którym występują głównie minusowe temperatury. Oznacza to, iż ogrzanie powierzchni 40 m2 to koszt około 200 zł miesięcznie podczas zimy.

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin. 

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.

Opracowanie porównujące nasze produkty z konkurencyjnymi rozwiązaniami do pobrania tutaj.

W poniższej tabeli prezentujemy wszystkie parametry paneli z serii Radius+.

Model Moc Zasilanie Wymiary Waga Uchwyt do montażu ściennego / sufitowego Podstawy podłogowe Gwarancja
Radius+ 350 350 W

230 V

50 Hz

60x60x3 cm 5 kg w komplecie opcja 10 lat
Radius+ 550 550 W 60x90x3 cm 8 kg
Radius+ 750 750 W 115x60x3 cm 11 kg
Radius+ 950 950 W 115x75x3 cm 16 kg

 

Obcięcie wtyczki nie powoduje utraty gwarancji! Przy ewentualnym zwrocie panelu z obciętą wtyczką, odliczamy 80zł od kwoty zwrotu za kabel.

Pytania w sprawie podłączeń elektrycznych, rozmieszczenia paneli i innych spraw technicznych z zakresu wiedzy montażowej pod poniższym numerem telefonu

Energooszczędne ogrzewanie podczerwienią - o co zapytać ?

Przy doborze ogrzewania za pomocą paneli grzewczych, czy promienników ciepła, czy to dla wersji mieszkaniowej, czy przemysłowej - lub innego przeznaczenia), warto określić podstawowe potrzeby i oczekiwania co do otrzymania rozwiązania, najbardziej dla Państwa korzystnego.
Oto lista pytań szczegółowych, jakie znacznie ułatwią zaprojektowanie systemu ogrzewania podczerwienią - pierwsze trzy pytania to zasób wiedzy praktycznie niezbędny do wykonania rzetelnej kalkulacji:

- czy budynek przeznaczony do ogrzewania jest ocieplony, czy nie - jeśli tak - w jaki sposób?

- czy projektowany system ogrzewania podczerwienią ma służyć jako jedyne źródło ogrzewania, czy wspomaganie innego, istniejącego?

- jakie są wymiary pomieszczeń i ich wysokość przeznaczonych do ogrzania podczerwienią?

- z jakich materiałów wykonany jest budynek przeznaczony do ogrzania za pomocą paneli grzewczych lub promienników ciepła w podczerwieni ?
- jeśli przeznaczamy kilka pomieszczeń, pomocne staje się określenie ile ścian zewnętrznych posiada dane pomieszczenie
- jakie są Państwa oczekiwania odnośnie uzyskiwanej temperatury ? (w przypadku hal, przemysłu i obiektów o dużych wymiarach czy kubaturach, oczekiwania można podzielić na:
- temperatura odczuwalna dla ludzi w strefach pracy (tutaj pomocne będzie określenie jak duże są to strefy - jeśli istnieje jakiś projekt, lub możliwość dostarczenia szkicu z wyodrębnieniem tych stref, byłoby idealnie)
- temperatura, jaką ogrzewanie ma wygenerować w całości ogrzewanego obiektu)
- jakie są wymogi czasowe utrzymywania temperatury komfortowej - przykładowo 8 godzin dziennie temperatur komfortowa, pozostała część doby temperatura ekonomiczna;?
- czy można prosić o przesłanie zdjęć pomieszczeń, zewnętrznej części budynku?
- czy możemy Państwa poprosić o przesłanie do nas wszelkiego rodzaju materiałów projektowych, aranżacji docelowej umeblowania ( szczególnie przydatne przy ogrzewaniu podłogowym ) lub rozkładu stanowisk przeznaczonych do ogrzewania (często wystarczają odręczne szkice, obrazowo ilustrujące powyższe aspekty)?

Na bazie tego typu informacji, nasi specjaliści - wykorzystując swoją wieloletnią praktykę i doświadczenie zaproponują Państwu do wglądu konfiguracje systemów ogrzewania podczerwienią, które będą w stanie realnie pokryć Państwa potrzeby - z zachowaniem oszczędności energii zużywanej podczas ogrzewania.

Można także skorzystać z naszego kalkulatora szybkiej wyceny - nie jest tak dokładny jak nasi konsultanci, ale może dać wstępne pojęcie o ilości, oraz mocy paneli grzewczych.

 

Czym się różni ogrzewanie na podczerwień od tradycyjnych metod ? Wnioski
z analizy pomiarów termowizyjnych.

Termowizja - siłą rzeczy jest nieodłącznym elementem naszej pracy. Trudno nam sobie wyobrazić projektowanie i produkcję paneli grzewczych bez tej technologii. Dodatkowo, wsparcie Klienta podczas analizy obecnego ogrzewania, czy budynku w którym planujemy uruchomić ogrzewanie na podczerwień - jest istotne dla uzyskania korzystnej konfiguracji. Najważniejsze spostrzeżenia podczas pracy przy termowizji, poszukiwaniu wycieków oraz oczywiście testów produkowanych przez nas grzejników na podczerwień, czy innych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku pozwalają na jednoznaczne wnioski, które przedstawimy poniżej.

Przykładowe zdjęcia z wykonanego przez www.ogrzej.com.pl  badania termowizyjnego domu, ogrzewanego gazowym kotłem i instalacją podłogową C.O. oraz opis pomiaru, nie jest tutaj wyjątkiem, gdyż tego typu wyniki są bardzo podobne w przypadku większości obiektów, gdzie zastosowano systemy bazujące na konwekcji powietrza.

Dzięki zastosowaniu podczerwieni w ogrzewaniu budynków eliminujemy, lub ograniczamy niekorzystny wpływ typowych dla budownictwa zjawisk. Takich jak:
- powstawanie i istnienie mostków termicznych w strukturze ścian, skosów, obsadzenia stolarki,
- zawilgocenie ścian, narożników pomieszczeń, skosów sufitowych,
- możliwość powstania wycieków w instalacjach C.O.
- konieczność serwisowania pieców, elementów hydrauliki czy automatyki,
- powstawanie różnic temperatury i ruchu kurzu między dolnymi a górnymi partiami pomieszczeń,
- ubytki ciepła z pomieszczeń, poprzez struktury zewnętrzne z nieprawidłowo wykonaną izolacją, jej ubytkami, lub utratą zdolności izolacyjnych pod wpływem czynników zewnętrznych oraz z biegiem czasu.

Dlaczego tak się dzieje i co powoduje, że te aspekty są ograniczane poprzez ogrzewanie podczerwienią?

Głównym czynnikiem jest istota działania ciepła w postaci fali. Jest to ciepło, które powierzchniowo działa na eksponowaną powierzchnię. W praktyce struktura ścian, sufitów i podłóg zostaje zatem ogrzana w sposób bardziej ingerujący w jej strukturę. Eliminuje to lub znacznie ogranicza powyżej wymienione niedogodności.

Efektem tego jest również o wiele dłuższy czas utraty temperatury wewnątrz budynku.

Kolejny aspekt to sprawy ograniczenia do minimum stopnia skomplikowania instalacji systemu ogrzewania podczerwienią.
W praktyce, jest to system, który może uruchomić osoba, z bardzo podstawowym poziomem umiejętności technicznych.
Efekty tego w korzystny sposób rzutują na finanse Klientów i eliminują ryzyko często kosztownych napraw, takich jak wycieki w instalacjach podtynkowych, podłogowych czy samych kotłów.

Treść raportu z pomiaru termowizyjnego wklejamy poniżej:

Poniżej także opis pomiaru.

Widoczne rozległe mostki termiczne w narożnikach pomieszczeń w obu kondygnacjach oraz w przestrzeni stropu pod dachem, oraz obsadzeniach skośnych sufitów poddasza.
Dodatkowy pomiar higrometrem wskazuje na zawilgocenie mostków w dużej skali zawilgocenia, rozciągającej się do wewnątrz pomieszczenia po suficie, oraz ścianach.
Dodatkowo widoczne są mostki termiczne w obrysie zewnętrznym budynku występujące na elewacji i wydostające się z ocieplenia pionowego oraz poziomego (ściany frontowe, blacha maskująca sklepienie i obrys budynku).
Mostki te widoczne są w obrębie badanego mieszkania a także w całym obrysie budynkowym, oraz w miejscu dylatacji między segmentowej, która nie została zabezpieczona termicznie.
Prawdopodobne przyczyny powstawania zawilgocenia oraz mostków:
- ubytki izolacji pionowej i poziomej lub wadliwe ich połączenie,
- nieprawidłowa struktura układu ocieplenia dachowego i poddasza
- w przypadku stropu, ubytki, niewystarczająca ilość lub nieprawidłowe rozłożenie wełny mineralnej w profilach sufitowych,
- w przypadku nadproży stolarki okiennej, braki w izolacji obejmujące miejsca obsadzenia rolet okiennych,
- w przypadku drzwi frontowych, wadliwe obsadzenie ościeżnicy, oraz wybrakowana izolacja w samej strukturze drzwi na poziomie produkcyjnym.

Badanie termowizyjne i pomiar skuteczności działania ogrzewania podłogowego.

W wyniku pomiarów termowizyjnych, dokonano detekcji miejsc w których istnieje niemalże 100% pewności powstania przecieków w instalacji ogrzewania podłogowego.
Widoczne na zdjęciach termowizyjnych punkty i strefy wyższej temperatury o kształtach zmiennych, wraz z krzywą czasu pracy ogrzewania.
Pomieszczenia w którym widoczne są te defekty to salon, dolna krawędź płytki podłogowej graniczącej z przedpokojem, oraz okolice lewego narożnika na piętrze w pomieszczeniu małego pokoju.
Podejrzenia te potwierdza pomiar higrometrem pojemnościowym, wskazujący proporcję tendencji rosnącej zawilgocenia powierzchniowego obszarów wycieku.
W konsekwencji system działa nieprawidłowo i wymaga pilnej interwencji serwisowej.
W wyniku tych defektów nie jest możliwe osiągnięcie prawidłowych parametrów pracy systemu, występują znaczne różnice temperatur podłogi, uniemożliwiające wykonanie rozruchu termiczny budynku.