Test jakości, wydajności i pomiar rozkładu temperatur. Panele grzewcze, hybrydowe, ogrzewanie podłogowe.
- Dodaj recenzję:
- Producent: OGRZEJ.COM.PL
-
Dostępność:
Chwilowy brak
(0 szt.)
Powyżej prezentujemy fotografie, odzwierciedlające efektywność działania dobrze zaprojektowanego systemu ogrzewania na podczerwień. Szczegóły informacyjne w ostatnim akapicie.
Poprzez wykonanie pomiarów termowizyjnych ustaliliśmy także różnice (jak okazuje się bardzo znaczące) między różnymi panelami grzewczymi dostępnymi w Polsce.
Barliśmy pod uwagę kluczowe parametry w systemach ogrzewania podczerwienią - takie jak:
- czas nagrzewania paneli, potrzebny do uzyskania temperatury, przy której emitowane jest ciepło w postaci podczerwieni,
- równomierność rozkładu temperatur na powierzchni grzewczej, oraz ich wartości,
- izolację tyłu urządzeń,
- jakość elementów użytych do konstrukcji,
- sposób wykonania powierzchni grzewczej,
W testach termowizyjnych brały udział:
- panele grzewcze na podczerwień polskiej produkcji (Radius+, które okazały się zwycięzcą testu), zwłaszcza ze względu na bardzo szybki czas osiągnięcia równomiernych temperatur na powierzchni, dobrą izolację tyłu płyty, oraz solidne wykonanie
- panele grzewcze czeskiej produkcji,
- importowane od chińskich producentów paneli, firmy Sunpower, oraz Infrapower (gładkie z aluminiową ramką - określane jako np. IS 350W, IS 800W, VCIR-350 itp.)
tutaj wyniki niezbyt korzystne w stosunku do powyższych, jeśli chodzi o materiały wykonania oraz powyższe parametry (należy zwrócić uwagę na bardzo dużą różnicę temperatur na powierzchni, co powoduje po czasie: odkształecenia i odbarwienia, jałową pracę, oraz możliwość uszkodzenia elemntu grzewczego).
Jeśli chodzi o efektywność systemu, którego głównymi elementam są panele grzewcze Radius+, badaliśmy temperaturę i równomierność jej rozkładu zarówno bezpośrednio na płycie emitującej podczerwień, jak i temperaturę powietrza, a także ścian wewnętrznych, zewnętrznych oraz na różnych wysokościach.
Brane pod uwagę pomieszczenia typu "salon" i łazienka. Budownictwo kamieniczne, nieocieplone, parter, ściana zimna od strony zachodniej. Wyniki mówią same za siebie: ogrzewanie podczerwienią jest technologią wydajną i oszczędną - przy tym bezpieczną, oraz bezobsługową.
Warunkiem jest odpowiednie rozmieszczenie paneli, wybór odpowiedniej mocy i modelu płyty grzewczej, a także dobór systemu sterowania. Koszty eksploatacji takiego systemu w większości przypadków nie powinny przekroczyć 5 zł za metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w zimowym miesiącu z ujemnymi temperaturami na zewnątrz.
Pomiary termowizyjne - dotyczące skuteczności, działania paneli, jakości wykonania i parametrów końcowych pozwalają jednoznaczne stwierdzić, iż system oparty na urządzeniach Radius+, był najbardziej efektywny.
Informacje o bezpieczeństwie produktu Informacje o producencie
Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.