Ogrzewanie podczerwienią - ścienne, sufitowe.
- Dodaj recenzję:
- Producent: OGRZEJ.COM.PL
-
Dostępność:
Jest
(1000 m2)
Czas realizacji: do 3 dni roboczych
Niezwykle cienka folia (0,4mm), której elementem grzejnym jest tkanina, składająca się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie grzewcze na podczerwień, zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.
Mogą służyć jako ogrzewanie podgłogowe, sufitowe, lub ścienne - zero dodatkowych elementów grzejnych w pomieszczeniach.
Dodatkowo długa fala podczerwona pośredno ogrzewa powietrze siłą tarcia w całej kubaturze pomieszczenia (dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła).
Naważniejszym jednak jest fakt wtórnego oddania ciepła do pomieszczenia, które akumuluje się w ścianach, podłogach oraz sufitach. Potęguje to równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu eliminujemy uczucie "zimnych stóp" oraz "rozgrzanej głowy"
Co raz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne w stosunku do technologii obecnej na rynku. Wbrew powszechnej opinii, powierzchniowe ogrzewanie podczerwienią oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet zważywszy na fakt, iż źródłem ogrzewania jest prąd. To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego „ucieka”. Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu – chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz). Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Innymi słowy, czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.
System grzewczy, oparty na foliach grzewczych to zupełnie nowe podejście do techniki grzewczej. Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwamitwardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów
grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy staje się bezawaryjny co potwierdzamy 10-letnią gwarancją.
Folia niskotemperaturowa - zakres temp.: 40~50°C.
Zastosowanie: niskotemperaturowe ogrzewanie podczerwienią - podłogowe, sufitowe, ścienne.
Moc: 400W/m2
Grubość folii: 0,4 mm,
Szerokość rolki: 100cm (50cm+50cm możliwość rozcięcia wzdłuż na paski 50cm).
Długość rolki: 75m.
Materiał: 3 warstwy folii PET, włókna węglowe, miedź.
Przeznaczenie: pomocnicze lub podstawowe źródło ogrzewania budynków.
Czy folie grzewcze są bezpieczne?
Dzięki Politechnice Wrocławskiej odpowiadamy na jedno z najważniejszych pytań.
Czy ogrzewanie podłogowe emitujące podczerwień jest bezpieczne?
Okazuje się, że ogrzewanie na podczerwień jest całkowicie nieszkodliwe!
Zmierzone natężenia pola są porównywalne z polem w otoczeniu typowych urządzeń powszechnego użytku zasilanych z sieci elektroenergetycznej, jak np. suszarka do włosów, czajnik elektryczny, grzejniki elektryczne, termowentylatory itp.
Folie grzewcze to nie tylko tanie ogrzewanie, są jak najbardziej bezpieczne dla użytkowników.
Wraz z dostawą oferujemy również usługę montażu.
W przypadku samodzielnej instalacji należy zaopatrzyć się w akcesoria takie jak:
- mata remoizolacyjna (stosowana pod folie Heat)
- taśma butylowa do izolacji zakończeń folii grzewczej
- szybko złączki do montażu kabel – folia grzewcza
- folia budwolana PE do stosowania jako dodatkowa ochrona przed wilgocią
Szczegóły wraz z cennikiem dostaępne w załączniku.
Energooszczędne ogrzewanie podczerwienią - o co zapytać ?
Przy doborze ogrzewania za pomocą paneli grzewczych, czy promienników ciepła, czy to dla wersji mieszkaniowej, czy przemysłowej - lub innego przeznaczenia), warto określić podstawowe potrzeby i oczekiwania co do otrzymania rozwiązania, najbardziej dla Państwa korzystnego.
Oto lista pytań szczegółowych, jakie znacznie ułatwią zaprojektowanie systemu ogrzewania podczerwienią - pierwsze trzy pytania to zasób wiedzy praktycznie niezbędny do wykonania rzetelnej kalkulacji:
- czy budynek przeznaczony do ogrzewania jest ocieplony, czy nie - jeśli tak - w jaki sposób?
- czy projektowany system ogrzewania podczerwienią ma służyć jako jedyne źródło ogrzewania, czy wspomaganie innego, istniejącego?
- jakie są wymiary pomieszczeń i ich wysokość przeznaczonych do ogrzania podczerwienią?
- z jakich materiałów wykonany jest budynek przeznaczony do ogrzania za pomocą paneli grzewczych lub promienników ciepła w podczerwieni ?
- jeśli przeznaczamy kilka pomieszczeń, pomocne staje się określenie ile ścian zewnętrznych posiada dane pomieszczenie
- jakie są Państwa oczekiwania odnośnie uzyskiwanej temperatury ? (w przypadku hal, przemysłu i obiektów o dużych wymiarach czy kubaturach, oczekiwania można podzielić na:
- temperatura odczuwalna dla ludzi w strefach pracy (tutaj pomocne będzie określenie jak duże są to strefy - jeśli istnieje jakiś projekt, lub możliwość dostarczenia szkicu z wyodrębnieniem tych stref, byłoby idealnie)
- temperatura, jaką ogrzewanie ma wygenerować w całości ogrzewanego obiektu)
- jakie są wymogi czasowe utrzymywania temperatury komfortowej - przykładowo 8 godzin dziennie temperatur komfortowa, pozostała część doby temperatura ekonomiczna;?
- czy można prosić o przesłanie zdjęć pomieszczeń, zewnętrznej części budynku?
- czy możemy Państwa poprosić o przesłanie do nas wszelkiego rodzaju materiałów projektowych, aranżacji docelowej umeblowania ( szczególnie przydatne przy ogrzewaniu podłogowym ) lub rozkładu stanowisk przeznaczonych do ogrzewania (często wystarczają odręczne szkice, obrazowo ilustrujące powyższe aspekty)?
Na bazie tego typu informacji, nasi specjaliści - wykorzystując swoją wieloletnią praktykę i doświadczenie zaproponują Państwu do wglądu konfiguracje systemów ogrzewania podczerwienią, które będą w stanie realnie pokryć Państwa potrzeby - z zachowaniem oszczędności energii zużywanej podczas ogrzewania.
Można także skorzystać z naszego kalkulatora szybkiej wyceny - nie jest tak dokładny jak nasi konsultanci, ale może dać wstępne pojęcie o ilości, oraz mocy paneli grzewczych.