Ogrzewanie, ogrzewacz zbiorników przemysłowych, beczek Płaszcz grzewczy do paletopojemników IBC 2750W o pojemności 1000L + termostat T602.A

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Thermal Technology
  • Waga: 20 kg
  • Dostępność: Jest  (5 szt.)
    Czas realizacji: 1-2 dni
  • Cena netto: 7 450,00 zł / szt. 8 700,00 zł 9 163,50 zł / szt.

2750W płaszcz grzewczy wraz z pokrywą górną izolacyjną do pojemników IBC + Termostat T602.A

Płaszcz grzewczy przeznaczony do ogrzewania paletopojemników IBC o pojemności 1000 litrów znajdujących się w nieogrzewanych magazynach.
Ogrzewacz do pojemników IBC posiada pokrywą górną nie grzewczą (pokrywa górna jest tylko izolacyjna, utrzymująca temperaturę w pojemniku oraz zapobiega jej wychładzaniu).
Płaszcz grzewczy jest wyposażony w termostat T602.A kontrolujący temperaturę powierzchni pojemnika oraz wtyczkę przemysłową.
Moc ogrzewacza to 2750W oraz maksymalna temperatura powierzchni to 90oC
Ogrzewacz do IBC nadaje się również do zbiorników których kształt to sześcian o bokach 1 x 1 x 1 m1700w-plaszcz-grzewczy-do-paletopojemnik

Ze względu na wyższą temperaturę powierzchni jest on idealny do utrzymywania dodatniej temperatury oraz ogrzewania towaru znajdującego się w paletopojemniku IBC o pojemności 1000 litrów który znajduje się w nieogrzewanym magazynie. Do utrzymywania dodatniej temperatury towaru znajdującego się w pojemniku IBC zastosuj 1700W płaszcz grzewczy. Płaszcz grzewczy posiada górną pokrywę termoizolacyjną z otworem do nalewania w komplecie (nie grzewczą).

Płaszcz grzewczy do pojemników IBC o mocy 2570W można zastosować do:
- ogrzewania oraz zabezpieczenia przed zamarzaniem cieczy znajdującej się w pojemnikach IBC
- utrzymywanie klejów, farb w postaci ciekłej, zapobieganie przechodzenia w postać stałą towarów w pojemnikach IBC
- zapobieganiu przechodzenia gazów w postać ciekłą, po za gazami palnymi (do tego wymagany jest certyfikat ATEX - na naszej stronie znajdą państwo również takie rozwiązanie)

Budowa płaszcza grzewczego do paletopojemników 1000L
Warstwy zaczynając od zewnętrznej:
• Tkanka PVC 1 klasa.
• Izolacja wykonana z odbijającego ciepło aluminium.
• Rezystory z włókna węglowego umieszczony pomiędzy dwoma warstwami aluminium.
• Warstwa lakierowanego aluminium.
• Tkanina aramidowa.

DANE TECHNICZNE:

Moc - 2750W

Zasilanie - 230VAC 50/60Hz

Stopień zabezpieczenia - IPX4

Stopień ochrony IP65

Długość kabla zasilającego - 3 m

Wymiary płaszcza grzewczego [cm] - 440 x 100

Wymiary pokrywy [cm] - 125 x 105 x 30

Gwarancja - 12 miesięcy

 

Nie zawiera żadnej szkodliwej Emisji Elektromagnetycznej

REZYSTOR Z WŁÓKNA WĘGLOWEGO
Włókno węglowe jest elastyczne, nie utleniające się, nie wytwarzają szkodliwego pola elektromagnetycznego podczas przepływu energii elektrycznej, nie zmienia wymiarów podczas zmiany temperatury nie następuje również zmiana wartości oporowych. Nie wymaga konserwacji. Jego wysoka rezystancyjność pozwala na znaczne oszczędności energii.

CECHY DODATKOWE
Płaszcz grzewczy produkowany jest przy użyciu materiałów ognioodpornych oraz samogasnących. Podgrzewacz jest zamontowany na zbiorniku IBC przy użyciu rzepów oraz pomarańczowych opasek i jest prosty w montażu ze względu na jego małą wagę 11 kg. Termostat dołączony do płaszcza grzewczego pozwala na zarządzanie temperaturą ogrzewacza podczas jego pracy. Dodatkowa pokrywa górna izolacyjna zapobiega szybszemu wychładzaniu się oraz przyspiesza ogrzewanie towaru znajdującego się w pojemniku IBC. A dzięki zastosowaniu rezystora z włókna węglowego osiągamy szybciej pożądaną temperaturę przy równoczesnej mniejszej wymaganej mocy płaszcza grzewczego.

Termostat T602.A

Termostat T602.A
Płaszcz grzewczy do paleto-pojemników IBC o pojemności 1000 litrów wyposażony jest w termostat który kontroluje temperaturę powierzchni ponieważ czujniki są umieszczone w płaszczu grzewczym od strony pojemnika. Na termostacie wybieramy pożądaną temperaturę która będzie pilnowana. Termostat T602.A wyposażony jest w dwa przewody jeden do płaszcza grzewczego dna beczki a drugi do zasilania za pomocą wtyczki przemysłowej.