Kategorie

SZYBKI KONTAKT

CENTRALA - WROCŁAW
(zasięg ogólnopolski)
Tarnogajska 18/101/102

POMOC W WYBORZE,
KONSULTACJE TECHNICZNE:

TEL: 570 990 147
TEL: 570 990 148
TEL: 570 007 047
TEL: 533 623 899
Mail: poczta@ogrzej.com.pl
 

SZYBKIE ZAMÓWIENIE:

TEL:  570 990 148
TEL:  533 623 899
TEL:  570 990 147
Mail:  ok@ogrzej.com.pl

KONTAKTY, ADRESY ODDZIAŁÓW:

WOJ. ŁÓDZKIE, MAZOWIECKIE
WOJ. WIELKOPOLSKIE
WOJ. ŚLĄSKIE
WOJ. MAŁOPOLSKIE
WOJ. POMORSKIE

Obsługujemy teren całego Kraju oraz Unii Europejskiej.

EKO DOPŁATY

Test jakości, wydajności i pomiar rozkładu temperatur. Panele grzewcze, hybrydowe, ogrzewanie podłogowe.

  • W magazynie: 1 szt.
  • Dostępność: Na wyczerpaniu
  • Producent: OGRZEJ.COM.PL
  • Poleć produkt

Powyżej prezentujemy fotografie, odzwierciedlające efektywność działania dobrze zaprojektowanego systemu ogrzewania na podczerwień. Szczegóły informacyjne w ostatnim akapicie.

Poprzez wykonanie pomiarów termowizyjnych ustaliliśmy także różnice (jak okazuje się bardzo znaczące) między różnymi panelami grzewczymi dostępnymi w Polsce.
Barliśmy pod uwagę kluczowe parametry w systemach ogrzewania podczerwienią - takie jak:
- czas nagrzewania paneli, potrzebny do uzyskania temperatury, przy której emitowane jest ciepło w postaci podczerwieni,
- równomierność rozkładu temperatur na powierzchni grzewczej, oraz ich wartości,
- izolację tyłu urządzeń,
- jakość elementów użytych do konstrukcji,
- sposób wykonania powierzchni grzewczej,

W testach termowizyjnych brały udział:
- panele grzewcze na podczerwień polskiej produkcji (Radius+, które okazały się zwycięzcą testu), zwłaszcza ze względu na bardzo szybki czas osiągnięcia równomiernych temperatur na powierzchni, dobrą izolację tyłu płyty, oraz solidne wykonanie
- panele grzewcze czeskiej produkcji,
- importowane od chińskich producentów paneli, firmy Sunpower, oraz Infrapower (gładkie z aluminiową ramką - określane jako np. IS 350W, IS 800W, VCIR-350 itp.)
tutaj wyniki niezbyt korzystne w stosunku do powyższych, jeśli chodzi o materiały wykonania oraz powyższe parametry (należy zwrócić uwagę na bardzo dużą różnicę temperatur na powierzchni, co powoduje po czasie: odkształecenia i odbarwienia, jałową pracę, oraz możliwość uszkodzenia elemntu grzewczego).

Jeśli chodzi o efektywność systemu, którego głównymi elementam panele grzewcze Radius+, badaliśmy temperaturę i równomierność jej rozkładu zarówno bezpośrednio na płycie emitującej podczerwień, jak i temperaturę powietrza, a także ścian wewnętrznych, zewnętrznych oraz na różnych wysokościach.
Brane pod uwagę pomieszczenia typu "salon" i łazienka. Budownictwo kamieniczne, nieocieplone, parter, ściana zimna od strony zachodniej. Wyniki mówią same za siebie: ogrzewanie podczerwienią jest technologią wydajną i oszczędną - przy tym bezpieczną, oraz bezobsługową.
Warunkiem jest odpowiednie rozmieszczenie paneli, wybór odpowiedniej mocy i modelu płyty grzewczej, a także dobór systemu sterowania. Koszty eksploatacji takiego systemu w większości przypadków nie powinny przekroczyć 5 zł za metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w zimowym miesiącu z ujemnymi temperaturami na zewnątrz.

Pomiary termowizyjne - dotyczące skuteczności, działania paneli, jakości wykonania i parametrów końcowych pozwalają jednoznaczne stwierdzić, iż system oparty na urządzeniach Radius+, był najbardziej efektywny.