Ogrzewanie podczerwienią - ścienne, sufitowe.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OGRZEJ.COM.PL
  • Dostępność: Jest  (1000 m2)
    Czas realizacji: do 3 dni roboczych

Niezwykle cienka folia (0,4mm), której elementem grzejnym jest tkanina, składająca się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie grzewcze na podczerwień, zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

Mogą służyć jako ogrzewanie podgłogowe, sufitowe, lub ścienne - zero dodatkowych elementów grzejnych w pomieszczeniach.

Instalując folie grzewcze na podczerwień, jako główne źródło ogrzewania przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię porzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez podłogę, ścianę, lub sufit. Dociera ono bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła.
Dodatkowo długa fala podczerwona pośredno ogrzewa powietrze siłą tarcia w całej kubaturze pomieszczenia (dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła).

Naważniejszym jednak jest fakt wtórnego oddania ciepła do pomieszczenia, które akumuluje się w ścianach, podłogach oraz sufitach. Potęguje to równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu eliminujemy uczucie "zimnych stóp" oraz "rozgrzanej głowy"

Co raz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne w stosunku do technologii obecnej na rynku. Wbrew powszechnej opinii, powierzchniowe ogrzewanie podczerwienią oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet zważywszy na fakt, iż źródłem ogrzewania jest prąd. To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego „ucieka”. Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu – chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz). Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Innymi słowy, czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

System grzewczy, oparty na foliach grzewczych to zupełnie nowe podejście do techniki grzewczej. Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwamitwardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów
grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy staje się bezawaryjny co potwierdzamy 10-letnią gwarancją.

Folia niskotemperaturowa - zakres temp.: 40~50°C.
Zastosowanie: niskotemperaturowe ogrzewanie podczerwienią - podłogowe, sufitowe, ścienne. 
Moc: 400W/m2
Grubość folii: 0,4 mm,
Szerokość rolki: 100cm (50cm+50cm możliwość rozcięcia wzdłuż na paski 50cm).
Długość rolki: 75m.
Materiał: 3 warstwy folii PET, włókna węglowe, miedź.
Przeznaczenie: pomocnicze lub podstawowe źródło ogrzewania budynków.

 

Czy folie grzewcze są bezpieczne?

Dzięki Politechnice Wrocławskiej odpowiadamy na jedno z najważniejszych pytań.

Czy ogrzewanie podłogowe emitujące podczerwień jest bezpieczne?
Okazuje się, że ogrzewanie na podczerwień jest całkowicie nieszkodliwe!

Zmierzone natężenia pola są porównywalne z polem w otoczeniu typowych urządzeń powszechnego użytku zasilanych z sieci elektroenergetycznej, jak np. suszarka do włosów, czajnik elektryczny, grzejniki elektryczne, termowentylatory itp.

Folie grzewcze to nie tylko tanie ogrzewanie, są jak najbardziej bezpieczne dla użytkowników.

 

Wraz z dostawą oferujemy również usługę montażu.
W przypadku samodzielnej instalacji należy zaopatrzyć się w akcesoria takie jak:
- mata remoizolacyjna (stosowana pod folie Heat)
- taśma butylowa do izolacji zakończeń folii grzewczej
- szybko złączki do montażu kabel – folia grzewcza
- folia budwolana PE do stosowania jako dodatkowa ochrona przed wilgocią


Szczegóły wraz z cennikiem dostaępne w załączniku.