Fenix Ecosun K+ 200 - 400W. Wąski panel grzewczy grzejnik na podczerwień

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fenix
  • Waga: 3.1 kg
  • Dostępność: Jest  (10 szt.)
    Czas realizacji: od 5 do 7 dni
  • Cena brutto: 521,52 zł / szt. 424,00 zł / szt.

Wąskie panele grzewcze na podczerwień ECOSUN K+  czeskiej firmy FENIX dostępne są w następujących mocach 200/270/330/400 W.

Ecosun z serii K+  są bardzo wąskie, mają tylko 32 cm szerokości. Dzięki temu można je zamontować tam gdzie brakuje miejsca na szersze panele np. w łazience czy przedpokoju.

Specjalna nowa powierzchnia frontowa Grawelly Snow jest mniej chropowata, dodatkowo zastosowano bardzo wydajny element grzewczy, który szybko osiąga optymalną temperaturę. Dzięki nowemu wykończeniu powierzchni efekt promieniowania jest bardziej odczuwalny.

Ecosun K+ są do montażu ściennego oraz sufitowego (do montażu sufitowego warto dokupić specjalny uchwyt montażowy, ułatwiający montaż i skracający jego czas).

Wszechstronne panele na podczerwień wyprodukowane przez czeską firmę Fenix Group a.s.
Panele na podczerwień mają szeroki zakres zastosowania, mogą służyć jako ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych, jak również do pomieszczeń niemieszkalnych (takich jak biura, sklepy itp.). Panele na podczerwień ECOSUN K+ nadaje się do montażu na ścianie jak i na suficie (Modele K+ posiadają wbudowane zabezpieczenie termiczne).

Panele służą do ogrzewania podczerwienią biur, sklepów, mieszkań, domów jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Z punktu widzenia instalacji, panele grzewcze ECOSUN K+ mogą być zawieszone zarówno na ścianie (optymalna wysokość dla paneli to wysokość około 1,2 m) jak i bezpośrednio na suficie. Ta pozycja pozwala na najwyższą wydajność i intensywność promieniowania podczerwonego. Gdy panele grzewcze montowane są w pozycji pionowej (na ścianie) do ogrzewania pomieszczenia w większym stopniu wykorzystujemy efekt konwekcji (ogrzane powietrze pomiędzy ścianą a panelem) dzięki czemu ogrzewanie jest jeszcze skuteczniejsze. ECOSUN K+ są wyposażone w zabezpieczenie termiczne, które umożliwia umieszczenie ich zarówno na ścianie (pionowo), jak i na suficie (poziomo).

Na czym polega ogrzewanie elektryczne na podczerwień i co to jest podczerwień zwana także infrared?

Podczerwień jest całkowicie zdrowa i naturalna. Każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego, emituje ciepło właśnie w postaci fali podczerwonej. Można to łatwo zaobserwować dzięki kamerom na podczerwień. Dzięki nim możemy być pewni że także istoty żywe takie jak ludzie czy zwierzęta emitują fale podczerwone, ciężko więc sądzić że mogą one być w jakimkolwiek stopniu szkodliwe. Z fizycznego punktu widzenia podczerwień jest to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali od 780nm do 1 mm. W widmie fal elektromagnetycznych znajduje się ono pomiędzy światłem widzialnym a promieniowaniem mikrofalowym (fale radiowe).

Jak działa ogrzewanie podczerwienią?

Absorbowanie fal podczerwonych przez np ściany i inne ciała stałe podnosi ich temperaturę dzięki czemu krążące w pomieszczeniu powietrze wolniej wychładza się więc system grzewczy rzadziej załącza się w pomieszczeniach wygrzanych. Jednocześnie te same fale nie osuszają powietrza, co ma kojący wpływ na błony śluzowe i chroni przed przeziębieniami.

Panele na podczerwień szeroko wykorzystywane są w budynkach sanitarnych, szpitalach, domach opieki, czyli wszędzie tam gdzie ogrzewanie konwekcyjne (oparte na ruchu ogrzanego powietrza) może się negatywnie odbić na zdrowiu pensjonariuszy. Spowodowane jest to tym iż osoby chore, w podeszłym wieku oraz dzieci, szczególnie dotkliwie odczuwają znaczne wahania temperatur oraz obecność alergenów.

Stosując oferowane przez naszą firmę panele grzewcze na podczerwień możemy zapomnieć o:

- zagrzybionych ścianach będących przyczyną alergii i nieprzyjemnego zapachu stęchlizny

- oszczędzaniu na ogrzewaniu poprzez niedogrzewanie pomieszczeń, co często powoduje problemy reumatyczne

- wzbijaniu w powietrze alergenów

- zbytniej suchości powietrza (zalecana norma wilgotności wynosi 45-55%), wywołującej problemy oddechowe

Dodatkowo warto przypomnieć, iż ogrzewanie podczerwienią jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Od wielu lat tę metodę ogrzewania wykorzystuje się w inkubatorach dla noworodków.

 

POZOSTAŁE PRODUKTY: 

Model Wymiary (mm) Moc (W) Ochrona Waga (kg)
Ecosun K+ 200  750 x 320 x 30 300 IP44 3,1
Ecosun K+ 270 1000 x 320 x30 600 IP44 3,9
Ecosun K+ 330 1250 x 320 x 30 700 IP44 5,4
Ecosun K+ 400 1500 x 320 x 30 850 IP44 6,4

 Okres dostawy wynosi na produkty Fenix to od 5 do 10 dni. 

 

 

Zamiennie polecamy polskiej produkcji panele Radius+. Dzięki temu zyskasz:

- 10 lat gwarancji realizowanej w Kraju

- wydajność na najwyższym poziomie

- bezawaryjność i solidne wykonanie 

- wsparcie techniczne oraz pełną dostępność "od ręki"

 Produkty Radius+ dostępne są tutaj- poznaj szczegóły