GB Slim - Wąski pionowy panel grzewczy, grzejnik na podczerwień

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (5 szt.)
    Czas realizacji: 48 godzin - 400W i ok 8 dni 300W
  • Cena netto: 649,59 zł / szt. 799,00 zł / szt.

Jak działają grzejniki na podczerwień?

Nabywając  panel grzewczy podczerwieni z serii GB Slim przenosicie Państwo małe słońce do domu. Tak jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię poprzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła.
Dodatkowo długa fala podczerwona pośrednio ogrzewa powietrze siłą tarcia w całej kubaturze pomieszczenia (dzięki dużym kątom rozprzestrzeniania fali ciepła).

Czym są panele grzewcze  do ogrzewania podczerwienią z serii G?

Mając na względzie pojawienie się niskobudżetowych odpowiedników długofalowych paneli grzewczych na rynku w Polsce, starannie testowaliśmy produkt, dopasowany do nieco mniejszych możliwości finansowych Klientów, bez wyraźnego uszczerbku na jakości wykonania czy spraw związanych z awaryjnością oraz wydajnością.

Wybór padł na doświadczony koncern produkcyjny, z siedzibą dystrybucji europejskiej w Austrii. Podmiot produkcyjny, Infrapower istnieje na rynku kilkanaście lat i mimo dość masowej produkcji, zachowuje standardy, jakie uznajemy za dopuszczalne w dostarczaniu rozwiązań dla naszych Klientów. Kilka lat obserwacji wyprodukowanych w tym czasie grzejników, oraz statystyk zadowolenia,  a także procesów zachodzących u producenta były głównymi czynnikami decyzyjnymi w grupie www.ogrzej.com.pl

Szeroka gama modeli i mocy, materiału emisyjnego (szkła, lustra) oraz stabilna pozycja dostawcy urządzeń na teren Europy, pozwoliła nam na zaproponowanie tych urządzeń.

Czym wyróżniają się panele na podczerwień GB Slim?

Nasze nowe, super cienkie ( 25 mm ) grzejniki na podczerwień GB Slim zamienią Twój dom i biuro w oazę komfortu i ciepła.  W przeciwieństwie do naszych paneli Fenix Ecosun K+ , uchwyt montażowy GB Slim pozwala zamontować panel na ścianie w orientacji pionowej, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie można znaleźć dla niego miejsce w stosunku do innych paneli, które najczęściej są w orientacji poziomej na ścianach ( jak np.: Radius+ ).

Odkryj niespotykane dotąd połączenie najnowszej technologii i wyjątkowego stylu

Technologia ogrzewania podczerwienią zastosowana w produktach marki Slim jest rozwiązaniem z zakresu najnowszych osiągnięć z dziedziny nanotechnologii. Potwierdzonej przez certyfikat TUV.

Odkryj niespotykane dotąd połączenie najnowszej technologii i wyjątkowego stylu. Nasze innowacyjne ogrzewanie podczerwienią dostarcza ciepło w identyczny sposób jak słońce. Nowoczesne ogrzewanie Slim dostarcza najwyższej jakości ciepła w przystępnej cenie, jest całkowicie wolne od kosztów związanych z naprawami, czy przeglądami.

Jaka jest idealna fala na podczerwień do ogrzewania domu?

Tekst alternatywny

Panel na podczerwień wytwarza promienie o wysokiej sprawności. Podczerwień to rodzaj energii elektromagnetycznej. Promienie podczerwone musiały znajdować się w wyznaczonym pasmie. Nowoczesna technologia pozwala na tworzenie promieni o idealnym spektrum.

 

Dane techniczne:

Model Wysokość (mm)
Szerokość (mm)
Głębokość (mm)
Wartość (brutto)
300W 900 300 25 799 zł
400W 1200 300 25 999 zł

 

Polecane Termostaty:

Model Montaż Program WiFi Wymiary
Ekran
Termostat GB T002 bez - do gniazdkowy Manualny - - Mini
Termostat GB T001 puszka instalacyjna 55 x52 mm - podtynkowy Manualny - 85x86mm -
Termostat GB T005 puszka instalacyjna 6 cm - podtynkowy Tygodniowy - 95x86mm Jest
Termostat GB T603 puszka instalacyjna 55 x 52 mm - podtynkowy Tygodniowy Jest 85x86mm Jest
Termostat GB T81 puszka instalacyjna 55 x 52 mm - podtynkowy Tygodniowy Jest 85x86mm Dotykowy

 

Można łączyć także z pozostałymi termostatami

Inne polecane panele na podczerwień :

Cennik rekomendowanych paneli przez grupę Ogrzej profesjonalnych paneli grzewczych

Nazwa Modelu Wyróżniająca cecha: Moc i Cena: Moc i Cena: Moc i Cena: Moc i Cena: Moc i Cena:
Radius+ Niskotemperaturowy
350W - 600 zł 550W - 700 zł 750W - 850 zł 950W - 980 zł x
PION Twiggy Lekki
400W - 1 150 zł 600W - 1 291 zł 800W - 1 371 zł 1000W - 1 525 zł x
PION Crystal Prawie niewidoczny
400W - 1 420 zł 600W - 1525 zł 800W - 1 777 zł 1000W - 2 035 zł 1300W - 2 238 zł

 

Energooszczędne ogrzewanie podczerwienią - o co zapytać ?

Przy doborze ogrzewania za pomocą paneli grzewczych, czy promienników ciepła, czy to dla wersji mieszkaniowej, czy przemysłowej - lub innego przeznaczenia), warto określić podstawowe potrzeby i oczekiwania co do otrzymania rozwiązania, najbardziej dla Państwa korzystnego.
Oto lista pytań szczegółowych, jakie znacznie ułatwią zaprojektowanie systemu ogrzewania podczerwienią - pierwsze trzy pytania to zasób wiedzy praktycznie niezbędny do wykonania rzetelnej kalkulacji:

- czy budynek przeznaczony do ogrzewania jest ocieplony, czy nie - jeśli tak - w jaki sposób?

- czy projektowany system ogrzewania podczerwienią ma służyć jako jedyne źródło ogrzewania, czy wspomaganie innego, istniejącego?

- jakie są wymiary pomieszczeń i ich wysokość przeznaczonych do ogrzania podczerwienią?

- z jakich materiałów wykonany jest budynek przeznaczony do ogrzania za pomocą paneli grzewczych lub promienników ciepła w podczerwieni ?
- jeśli przeznaczamy kilka pomieszczeń, pomocne staje się określenie ile ścian zewnętrznych posiada dane pomieszczenie
- jakie są Państwa oczekiwania odnośnie uzyskiwanej temperatury ? (w przypadku hal, przemysłu i obiektów o dużych wymiarach czy kubaturach, oczekiwania można podzielić na:
- temperatura odczuwalna dla ludzi w strefach pracy (tutaj pomocne będzie określenie jak duże są to strefy - jeśli istnieje jakiś projekt, lub możliwość dostarczenia szkicu z wyodrębnieniem tych stref, byłoby idealnie)
- temperatura, jaką ogrzewanie ma wygenerować w całości ogrzewanego obiektu)
- jakie są wymogi czasowe utrzymywania temperatury komfortowej - przykładowo 8 godzin dziennie temperatur komfortowa, pozostała część doby temperatura ekonomiczna;?
- czy można prosić o przesłanie zdjęć pomieszczeń, zewnętrznej części budynku?
- czy możemy Państwa poprosić o przesłanie do nas wszelkiego rodzaju materiałów projektowych, aranżacji docelowej umeblowania ( szczególnie przydatne przy ogrzewaniu podłogowym ) lub rozkładu stanowisk przeznaczonych do ogrzewania (często wystarczają odręczne szkice, obrazowo ilustrujące powyższe aspekty)?

Na bazie tego typu informacji, nasi specjaliści - wykorzystując swoją wieloletnią praktykę i doświadczenie zaproponują Państwu do wglądu konfiguracje systemów ogrzewania podczerwienią, które będą w stanie realnie pokryć Państwa potrzeby - z zachowaniem oszczędności energii zużywanej podczas ogrzewania.

Można także skorzystać z naszego kalkulatora szybkiej wyceny - nie jest tak dokładny jak nasi konsultanci, ale może dać wstępne pojęcie o ilości, oraz mocy paneli grzewczych.